1. HABERLER

  2. HABER

  3. Savcılık'tan Baykal'a Sözlü Davet
Savcılıktan Baykala Sözlü Davet

Savcılık'tan Baykal'a Sözlü Davet

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İklim Bayraktar'ın taciz ve komplo iddiaları çerçevesinde ifade vermesi için Deniz Baykal'ı çağırdı.

15 Mart 2011 Salı 16:32A+A-

Taciz iddiasını Oda TV muhabiri İklim Bayraktar ortaya atmıştı. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, Meclis'teki odasında kendisini taciz ettiğini iddia etmiş, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Yardımcısı Gürsel Tekin'e de bu olayı anlattığını öne sürmüştü. İklim Bayraktar'ın bu açıklamasından sonra savcılık da harekete geçmişti.

Savcı Zekeriya Öz, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan "Ergenekon" soruşturması kapsamında ortaya çıkan İklim Bayraktar'ın taciz iddialarıyla ilgili olarak üç ismin ifadelerinin alınmasını istedi.

Kılıçdaroğlu ve Tekin "Tanık", Baykal "Mağdur"

Söz konusu talepte Öz, Kemal Kılıçdaroğlu ve yardımcısı Gürsel Tekin'in tanık, Deniz Baykal'ın ise mağdur sıfatıyla ifadesi alınmasını istedi.

Kılıçdaroğlu, Tekin ve Baykal'ın ifadeye çağrılacağı bilgisi, geçen hafta kamuoyuna yansımış, fakat daha sonra bunun doğru olmadığı iddia edilmişti. Ancak Kılıçdaroğlu, daveti doğrulamış kendisinin yerine avukatının gideceğini açıklamıştı.

Baykal: "Gidip Gitmeme Konusunda Değerlendirmeyi Sonra Yapacağım"

Gözlerin çevrildiği bir diğer isim olan eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da partisinin grup toplantısı öncesinde savcılığın davetini doğruladı. Baykal, "Yazılı gelmedi, sözlü olarak aradılar. Sözlü olarak bir davet geldi" dedi.

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na İfade vermeye gidecek misiniz?" sorusuna Baykal, "Bakalım, bir açıklamamız olunca duyrulur. Bu konudaki değerlendirmemi daha sonra açıklayacağım" cevabını verdi.

TRT HABER

HABERE YORUM KAT