1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. SAKARYA

  4. Sapanca Mısır’daki İdamlara Sessiz Kalmadı
Sapanca Mısır’daki İdamlara Sessiz Kalmadı

Sapanca Mısır’daki İdamlara Sessiz Kalmadı

SABED’in çağrısı ile Mısır’da onanan idamlar Sapanca halkı tarafından protesto edilerek lanetlendi.

18 Haziran 2015 Perşembe 00:53A+A-

SABED Başkanı Ömer Sevim’in okuduğu basın açıklamasında Sapanca’dan Mısır’a bin Selam Darbeciler Yenilecek İslami Direniş Kazanacak Tevhid Adalet Özgürlük Uyan Diren Özgürleş sloganları atıldı, tekbirler getirildi.

sapanca-20150617-01.jpg

sapanca-20150617-02.jpg

sapanca-20150617-03.jpg

sapanca-20150617-04.jpg

Basın Açıklamasının Tam Metni:

Sapanca’nın değerli Halkı ve Sapanca basınının değerli mensupları

Tarihin kara kapkara bir sayfasını ve bu sayfayı kanla yazmak isteyen darbeci ve cuntacı zalimleri protesto etmek için buradayız.3 Temmuz darbesi ile halkın iradesine ipotek koyan Sisi cuntasının baskısı ile darbe mahkemelerinin almış olduğu darbe kararlarını protesto etmek için buradayız.

Ayrıca darbeci Katil Sisi başta olmak üzere onunla birlikte hareket eden tüm zalimleri ve müstekbir güçleri ve bu güçlere yağcılık yapan onlarla işbirliği yapanları lanetlemek için buradayız.Mursi’nin ve idama mahkum edilen Biltaci’nin Şatır’ın ve diğer onurlu müslümanların şahsında İslam’a ve onun yüce değerlerine sahip çıkan ümmet bilincini taşıyan tüm mazlum Müslüman kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız.

Zalimlerinin zulmünü lanetlemek ve Müslüman kardeşlerimizin haklı davalarına sahip çıkmak için buradayız.Bugün Mısır’ın ilk seçilmiş cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi için darbeci cunta mahkemesi, bir idam kararını ömür boyu hapis cezasına çevirmiş, diğeri ise onamıştır. Ayrıca; üç İhvan yöneticisi Muhammed Biltaci, Hayrat Şatır ve Ahmet Muhammed Abdulati’nin yanı sıra 106 kişiye geçen ay verilen idam cezalarını da onamıştır.

Mursi’ye verilen idam cezası hukuki değildir, siyasi bir karardır. Hakkın karşısına geçen İblis özentililerin almış olduğu şeytanca bir karardır.Toplumlara barış ve huzur vaad eden fakat aslında halkın tüm irade ve değerlerini yok sayanların şerefleri sadece paradan maldan mülkten ibaret olanların almış olduğu alçakça bir karardır.

Mısır’da tüm dünyanın şahit olduğu şey nedir Aziz Sapanca Halkı?

Bir mahkeme kararı değildir, bir yargılama süreci değildir, adil bir tutum ise hiç değildir. Burada şahit olunan şey düpedüz halkın iradesini yok sayan İslam’a ve müslümanlara hayat hakkı tanımayan sersefil bir oyundur bir tiyatrodur. Darbeci Sisi’nin yargıçları sadece İhvan lideri Muhammed Bedii ve seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi değil; yıllardır Siyonistlerin cezaevinde bulunan Hamas komutanlarından Hasan Seleme gibi, yine geçtiğimiz yıl Gazze’de şehit edilen Hamas komutanlarından Raid Attar gibi mücahitler hakkında da idam kararı vererek Siyonistlere olan uşaklıklarını ispat etmişlerdir.

Yapılmak istenen şudur Değerli Sapanca halkı ve saygıdeğer basın mensupları;

25 Ocak devriminin ardından halkın teveccühünü alan İhvanı Müslimin’i yani Müslüman Kardeşleri Mısır’dan silip yok etmektir. Türkiye’de 60-70 yıl önce İstiklal Mahkemeleri eliyle Takrir Sükûn kanunu ile yapılmak istenen ne idiyse bugün Mısır’da yapılmak istenen da odur. Oysa Müslümanlar Rableriyle ahitlerine sadıktırlar. Bir kısmı ahdini yerine getirmiş ve şehadete yürümüş, diğerleri de sıralarını beklemektedirler ama asla sözlerinden dönmemişler, dönmeyeceklerdir.

Değerli Sapancalılar daha çok kısa zaman önce şahit olmadık mı? Türkiye’de Mısır üzerinden cuntacılığı, darbeciliği meşrulaştırmaya kalkan, Mısır’da ki bu zalim kararı Türkiyeli Müslümanlara karşı bir sopa gibi sürmeye çalışan laik darbeci zihniyetin gazetelerinde attığı manşetlere!Bu attıkları manşetler asıl yüzlerini ifşa etmemiş midir?

Mursi’ye darbe yapıldığında buna içten içe sevinen ve aynı sürecin Türkiye’de sahnelenmesinden, seçilmiş cumhurbaşkanına darbe yapılmasından ve onun halkın % 52 sinin oyunu alsa dahi idam edilmesinden hoşnut olacaklar belli değil midir?

Değerli Kardeşler;  Türkiye’de 7 Haziran genel seçim sonuçları Orta Doğuda Darbeci Sisi, Katil Esed ve onların destekçileri İran ve İsrail başta olmak üzere ABD, BM ve Batı dünyası tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.Türkiye’nin Filistin’de, Suriye’de, Mısır’da ve diğer coğrafyalarda akan kana sessiz kalmaması, BM ve küresel egemenlerin ikiyüzlü politikalarını ifşa etmesi bu güçleri rahatsız etmiştir. Türkiye’de istikrarsızlık, kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen zihniyet ve çevreler ile Mısır’da Mursi yönetimini darbe ile deviren zihniyet ve çevreler aynıdır.

Bizleri asırlardır bir arada tutan ana gövde İslam’dan neşet eden ümmet ve kardeşlik şuurumuz değil midir? Müslümanlık izzet için onur için şeref için yeterli değil midir? Allah’ın Maide Suresi 3.ayette belirttiği “bugün sizin dininizi tamamladım ve size din olarak İslam’ı beğendim” dediği İslam; toplumların huzur ve barışını tesis edebilecek olan yegane alternatiftir:Mursi’yi savunmak demek İhvanı savunmak demektir. İhvanı savunmak demek Ümmeti savunmak demektir. Ümmeti savunmak demek ise İslam’ı savunmak demektir.

Aziz Sapanca halkı ve değerli basın mensubu arkadaşlar;

Hepimizin bildiği gibi İslamın şartı beştir. Bugün için altıncısı nedir biliyor musunuz?Sisi gibi zalimleri, Beşşar gibi kasapları ve destekçileri İran’ı ve Suud’u, ayrıca; tüm katil diktatörlerin patronluğunu yapan ABD’sini, İsrail’i, BM’nin 5’li çetesini, Rusya’sını protesto etmek onları lanetlemektir.Zillete boyun eğene yazıklar olsun!İzzete talip olan tüm Müslüman kardeşlerimize selam olsun!Kutlu bir direniş ile adaleti tesis etmek ve özgürlüğünün kapılarını açmak için mücadele edenlere selam olsun.

Mısır halkını ve Müslüman kardeşler teşkilatının haklı davalarını ve Türkiye’de aynı oyunu oynamak isteyenlere karşı direnenleri sonuna kadar destekliyoruz desteklemeye de devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum