1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. Sanal Sözlüklerde Farklı Bir Ses: İHLSözlük
Sanal Sözlüklerde Farklı Bir Ses: İHLSözlük

Sanal Sözlüklerde Farklı Bir Ses: İHLSözlük

İnternet gün ettikçe etkisini arttırıyor. Hatta gazetelerin gelecek zamanda tamamen sanalda yayınlanacağının tartışıldığı günümüzde sanal sözlüklerde popülerliğini arttırmaya devam ediyor.

24 Şubat 2010 Çarşamba 00:01A+A-

İnternet gün ettikçe etkisini arttırıyor. Hatta gazetelerin gelecek zamanda tamamen sanalda yayınlanacağının tartışıldığı günümüzde sanal sözlüklerde popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Bir çok gazetenin, yazarın, derneğin, şirketin, sanatçının "acaba bugün hakkımda ne dediler" diye müdavimi olduğu sanal sözlük alanında çeşitlilikte artmaya devam ediyor. Uzun zamanlar amiral gemisi sözlüklerde varolmaya çalışan ama sözlüklerde ki "oligark"ların hışmına uğrayan İslami duyarlılığı olan yazarlar artık kendilerinin söz sahibi olduğu sözlükler oluşturmak için harekete geçti. Bunlardan biriside adından çok kısa sürede bahsettiren İHL Sözlük oldu. İHL sözlükte açılan başlıklara ve başlıklar altında girilin yorumlara baktığımızda sözlük yazarlarının gündemi dikkatlice takip ettiklerini de görebiliyoruz. İHL Sözlük yazarları Müslümanların gündemindeki olayları da yakından takip ediyorlar.

Sözlükte şimdiye kadar 1 milyon 414 bin 75 tanım yapılmış, 198 bin 162 başlık açılmış. Sözlüğün şimdilik 7556 yazar kadrosu var, oldukça fazla sayıda kişinin de yazarlık için başvuruda bulunduğu belirtiliyor.

İHL sözlük takip edilmeyi fazlası ile hak ediyor. Arkadaşlarımızı bu hizmetleri için tebrik ediyoruz.

http://www.ihlsozluk.com

Haksöz Haber / Murat Ayar