1. HABERLER

  2. HABER

  3. Saadet'te ve Milli Gazete'de İstifalar...
Saadette ve Milli Gazetede İstifalar...

Saadet'te ve Milli Gazete'de İstifalar...

Milli Gazete'de Genel Yayın Yönetmeni Necdet Kutsal ve ekibi gazetedeki işlerinden istifa ettiler. Partide de istifalar sürüyor.

02 Ekim 2010 Cumartesi 11:23A+A-

Milli Gazete'de uzun zamandır birlikte çalışan Necdet Kutsal ve ekibi, haber yazar kadrosu olmak üzere son haber ve yazılarını bugün baskıya gönderdiler. 2 Ekim 2010 tarihli Milli Gazete, İstanbul Sefaköy'deki tesislerde son iş günlerinin ürünü olarak yayınlandı.

Saadet'te İstifa Depremi Yaşanıyor…

Ramazan ayında yaşanan iftar baskını ile başlayan ve Numan Kurtulmuş ve ekibinin Saadet Partisi çatısı altında devam etmeme kararı almaları ile sonuçlanan süreç partinin her alanında istifalarla sürüyor.

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un istifasının ardından taban teşkilatında da sorunlar gündeme gelmeye başladı. Şanlıurfa, Antalya ve Bursa'daki teşkilatlardan istifa açıklamaları geldi.

SP'nin Kalelerinden İnegöl'de Durum

Milli Görüş hareketinin başladığı günden bugüne Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan tarafından kale olarak nitelendirilen İnegöl'de süpriz gelişmeler yaşanıyor. Bursa'nın İnegöl İlçesi partinin Türkiye genelinde kurucular kurulunda ve genel merkez idaresinde 3 isimle temsil edilmesiyle biliniyor.

SP İnegöl İlçe Başkanlığı, tüm teşkilatıyla birlikte Milli Görüş lideri Erbakan kanadında yer alma kararı aldı. Buna rağmen 21. Dönem Fazilet Partisi Bursa Milletvekili, Saadet Partisi kurucular kurulu üyesi ve genel başkan yardımcısı İnegöllü Ahmet Sünnetçioğlu ve Genel Merkez İdare Amiri İnegöllü Hasan Aydın eski genel başkan Numan Kurtulmuş'un yeni siyasi hareketinde yer alacağını açıkladı. Kurucular Kurulundaki Halil İbrahim Çamlıdere ise İnegöl teşkilatı ile birlikte hareket ederek Erbakan'a sadakatini belirtti. Yaşanan bu süreçte Ahmet Sünnetçioğlu ve Hasan Aydın'a ilçe teşkilatı yöneticileri ve üyeleri büyük tepki gösterdi.

Sünnetçioğlu eski çalışma arkadaşlarından helallik isterken Hasan Aydın ise "Ben kesinlikle Numan beyle birlikteyim." dedi.

Saadet Partisi Antalya

Saadet Partisi (SP) Antalya Muratpaşa İlçesi Başkanı Ali Aktaş yaptığı yazılı açıklama ile istifa ettiğini bildirdi.

Aktaş, "Gelinen bu süreçte yüce ideallerimiz için siyaset üretmeyi kişisel taleplerin imkansızlaştırması sonucunda, Saadet Partisi'nde devam etmenin imkanı kalmamıştır. Türlü hakaretlerle desteklenen 'kovma süreci' nihayetinde bu kararı vermemizi zorunlu kılmıştır." dedi.

Aktaş, yaptığı açıklamada yeni bir siyasi oluşumun zorunlu olduğunu ifade etti. Yeni oluşumun maneviyatçı, yerli, herkes için özgürlük, adalet ve refah diyen ve anti-emperyalist niteliklere sahip olacağını belirten Aktaş, "Bu yeni siyasi hareket, Milli Görüşümüzün 40 yıllık müktesebatını, 1071'den beri bu topraklarda neşvünema bulan inancımıza ait tüm değerleri taşıyacaktır." diye konuştu.

İstifalar Sürecek…

Ayrıca Saadet Partisi'ndeki bu ayrılıkta Genel Başkan Numan Kurtulmuş, Kurtulmuş'un ekibi ve GİK üyeleri ile başlayan istifalar da bitmiş değil. Partide istifaların Pazartesi günü akşamına kadar süreceği ve onlarca il başkanı ve belediye başkanının da istifalarını Genel Merkeze sunacağı belirtiliyor.

Yeni Bir Gazete mi Kuruluyor?

Numan Kurtulmuş ve yeni ekibinin yeni bir gazete için de kolları sıvadığı belirtildi. Kurtulmuş ve ekibinin "Yeni Devir" gazetesini tekrar güncel bir gazete haline dönüştürmek için kolları sıvadığı belirtiliyor.

Milli Gazete'den istifa eden Kutsal'ın son yazısı:

SON SÖZ

'De ki hak geldi, batıl yok oldu. Elbette batıl yok olmaya mahkumdur.' (ayet)

Her şeyin evveli Allah, ahiri Allah'tır. Her şey zeval bulacak, O baki kalacaktır.

Sonsuz hamd olsun. Nasib etti, 32 yıl bu gazetede çok şerefli, hayırlı işler yapılmasına bizi de ortak kıldı. Yapılan her ne iyi iş olduysa Rabbimizin lütfu ve bu gazeteyi çıkaran kadronun bereketiyle oldu. Arada milletimizin maslahatına uygun düşmeyen bir şey zuhur ettiyse şüphesiz bu da bizlerin kulluktaki zafiyetimiz yüzünden oldu.

11 Temmuz 2010'dan sonra ezberimiz bozuldu. O günden beri bu görevi sürdürürken camiamızın belli bir kesiminden inancımıza uygun olmayan şeyler gördük, işittik, duyduk. Geçirdiğimiz 32 yılın hatırına değil, kulluğun üzerimize yüklediği bir vecibe olarak bunların tamamına göğüs gerip, bu davanın zedelenmemesi, bu camianın bölünmemesi için kendimizi ateşin içerisinde tuttuk. Sırtımızdaki gömlek artık bir ateş gömleğiydi. Bir kez daha öğrendik "Ahir zamanda din, ateş olacak"mış.

Nihayet o ateş bizi yakıp eritti.

Bu saatten sonra bu göreve devam etmenin anlam ifade etmeyeceği, "bölünmesin, parçalanmasın" idealine herhangi bir katkımın olamayacağı, gün gibi aşikar oldu.

Yaklaşık beş buçuk yılı geçen Genel Yayın Yönetmenliği görevimi hepinizin helalliğini yürekten talep ederek sonlandırıyorum.

"De ki; herkes bulunduğu hal ve niyetine göre iş yapar. Bu durumda kimin en doğru yolda olduğunu Rabbiniz daha iyi bilir." (ayet)

Allah'a emanet olun.

(Necdet Kutsal / Milli Gazete)

***

Erbakan Olağanüstü Kongre Topluyor...

Saadet Partisi'nde olağanüstü kongre hazırlıkları sürerken, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan yarın Ankara'da geniş kapsamlı bir istişare gerçekleştirecek. "Olağanüstü Büyük Kongre Hazırlık ve İstişare Toplantısı" yarın Ankara'da yapılacak.

HABERE YORUM KAT

4 Yorum