1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Rusya ve Esed İdlib’e Alçakça Saldırmaya Devam Ediyor
Rusya ve Esed İdlib’e Alçakça Saldırmaya Devam Ediyor

Rusya ve Esed İdlib’e Alçakça Saldırmaya Devam Ediyor

Esed rejimi ve Rusya'ya ait savaş uçaklarının, "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi" sınırları içerisindeki yerleşimlere düzenlediği saldırılarda 20 sivil yaşamını yitirdi.

10 Haziran 2019 Pazartesi 23:08A+A-

Esed rejimi ve Rusya'ya ait savaş uçakları, İdlib'in güneyindeki Maarathırma, Kefr Battih ve Cibala köyü ile Halep’in güneyindeki Ez Zirbe kasabasına düzenlediği hava saldırılarında 20 sivil hayatını kaybetti. 

Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) ekiplerinden alınan bilgiye göre, İdlib’in güneyindeki Kefr Battih ve Maarathırma beldelerinde 4, Cibala köyünde 13 sivil hayatını kaybetti.

Sivil savunma ekipleri, Maarathırma beldesine gerçekleşen hava saldırılarının çok şiddetli olduğunu ve hayatını kaybedenlerin sayısının yükselebileceğini ifade etti.

Aynı saatlerde Esed rejimi ve Rusya'ya ait uçakların Halep'in güneyindeki Ez Zirbe kasabasına düzenlediği saldırıda da 3 sivil hayatını kaybetti.

Öğlen saatlerinden bu yana yapılan saldırılarda hayatını kaybeden sivil sayısı 20’a yükselirken, dün geceden bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 26’ya yükseldi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum