1. HABERLER

  2. HABER

  3. Rizeli Başkana İhraç Yolu Gözüktü!
Rizeli Başkana İhraç Yolu Gözüktü!

Rizeli Başkana İhraç Yolu Gözüktü!

AK Partili Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'nın, "doğudan ikinci eş" önerisi partiden "ihraç" yolunu açtı. AK Parti yönetimi Bakırcı'nın konuşmasına ilişkin incelemesini tamamladı.

07 Temmuz 2010 Çarşamba 12:41A+A-

İki milletvekilinden oluşan heyet Rize'de yaptıkları çalışma sonucu raporlarını tamamladılar. Bakırcı'nın AK Parti'den ihraç istemiyle bu hafta Disiplin Kuruluna sevkedilmesi bekleniyor.

Kürt sorununun çözümü noktasında, doğudan ikinci eş sözleri Rize Belediye Başkanı Bakırcı'ya partiden "ihraç" edilmesinin yolunu açtı.

Başta AK Parti yönetiminin tepki gösterdiği Bakırcı'nın, sözleri için başlatılan inceleme tamamlandı. Parti yönetiminin görevlendirdiği ve Bakırcı'nın sözlerini incelemek üzere Rize'ye giden Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu ile İstanbul Milletvekili Mehmet Sekmen çalışmalarını tamamlayarak hazırladıkları raporu Genel Merkez yönetimine sundular. 

Bu hafta Başbakan Erdoğan'a da sunacakları raporun ardından, Bakırcı'nın, "Partinin program ve tüzüğüne ters düşen sözleri ve kadın haklarını ihlal ettiği" gerekçesiyle partiden ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edileceği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum