1. HABERLER

  2. HABER

  3. Resepsiyonda Dahi Tahammül Yok!
Resepsiyonda Dahi Tahammül Yok!

Resepsiyonda Dahi Tahammül Yok!

Adana’da 29 Ekim resepsiyonunda başörtülüleri gören aralarında Korgeneral Mehmet Eröz'ün de bulunduğu askerler resepsiyonu terk etti.

30 Ekim 2010 Cumartesi 15:13A+A-

29 Ekim Cumhuriyet resepsiyonları bu ülkenin sahiplerinin rejimi adına yapılmasına rağmen, askerler buralarda başörtülüleri görmeye tahammül edemiyorlar. Yüksek komuta kademesi Ankara'da Cumhurbaşkanı'nın davetine icabet etmezken; bazı şehirlerde resepsiyonda başörtülü konukları gören askerler salonu terk ettiler.

Cumhuriyet'in 87'nci yılı kutlamaları çerçevesinde, Adana Valisi İlhan Atış'ın ev sahipliğinde Hilton Oteli'nde Cumhuriyet resepsiyonu düzenlendi. Vali Atış ve eşi Birsen Atış, resepsiyon öncesi salonun giriş kapısında davetlileri tek tek karşıladı.

Resepsiyona 6'ncı Kolordu ve Garnizon Komutanı Kongeneral Mehmet Eröz, Jandarma Bölge komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta'nın da aralarında bulunduğu askerler, salonda başörtülü davetlileri görünce resepsiyonu terk etti. Subaylar eşleriyle birlikte otelin arka kapısından ayrılırken gazetecilerin sorularını ise yanıtsız bıraktılar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Adana Valisi İlhan Atış ise "Neden gittiler bilmiyorum, herhangi bir bilgim yok, erken ayrılmış olabilirler." dedi. Basın mensuplarını salondaki başörtülü konukları hatırlatmaları üzerine Atış, "Davet etmişiz gelmişler, burası Hilton Oteli, ondan kaynaklanan bir sorun olduğunu sanmıyorum." dedi.

'YORUM YAPMAK TERCİHİM DEĞİL'

Resepsiyona başörtüsü ile gelen AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Nuray Özcan ise "Bunu şahsım adına birkaç cümleyle değerlendirebilirim. Ben Allah ömür verirse 10 sene sonra oğlumu şu an salonu terk eden komutanlara asker olarak emanet edeceğim. Ben açıkçası çok demokratik bulmuyorum, ama kendi tercihleri. Daha fazla da konuyla ilgili yorum yapmak tercihim değil" dedi.

BAŞBAKAN'IN ASKERİ DANIŞMANIYDI

Resepsiyonu terk eden 6'ncı Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Mehmet Eröz, son YAŞ kararları ile birlikte geçtiğimiz Ağustos ayında bu göreve atanmıştı. Korgeneral Eröz, 6'ncı Kolordu Komutanlığı'na tayin edilmeden önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın askeri danışmanlığını yapıyordu.

HABERE YORUM KAT

4 Yorum