1. HABERLER

  2. HABER

  3. Raid Salah İçin Cumartesi Protesto Günü!
Raid Salah İçin Cumartesi Protesto Günü!

Raid Salah İçin Cumartesi Protesto Günü!

Halen İngiltere’de tutuklu bulunan Kudüs Muhafızı Raid Salah için Filistin Dostları Cumartesi günü İngiliz Konsolosluğu önünde olacak.

13 Temmuz 2011 Çarşamba 13:18A+A-

HAKSÖZ-HABER

Filistin direnişinin öncü isimlerinden Şeyh Raid Salah, 28 Haziran’dan beri İngiltere’de tutuklu. Siyonist çetenin baskılarına boyun eğen İngiliz hükümeti daha önce vize verdiği Raid Salah’ı sınırdışı etmek için evrensel hukuku ayaklar altına alıyor. İngiltere Raid Salah’ı sınırdışı etme gerekçesi olarak anti-semitizm ve şiddet eylemlerini teşvik etmekle itham ediyor.

Oysa Raid Salah’ın asla ırkçı bir tutum içinde olmadığı ve işgale karşı sivil direnişe öncülük ettiği çok açık. Raid Salah’ın asıl suçunun, İsrail’in işgal ve gasp eylemlerine karşı direnmesi ve Kudüs’ün İslami mirasından arındırılarak Yahudileştirilmesine yönelik sistematik çabalara karşı tüm dünyaya Filistin halkının çığlığını ulaştırması olduğu biliniyor.

Türkiyeli Filistin Dostları, Filistin’in sesi olan Raid Salah’ın İngiliz devletince maruz kaldığı bu zulme sessiz kalmayacaklarını duyurdu. Birçok İslami kuruluşun aralarında olduğu Filistin Dostları, Şeyh Raid Salah serbest bırakılana kadar İngiliz devletinin bu açık hukuksuzluğunu teşhir etmeyi ve direniş önderi Raid Salah’la dayanışmayı sürdüreceklerini ifade etti.

İngiliz devletinin takındığı küstahça tutumu ve zulmü 16 Temmuz Cumartesi günü saat 15.00’te Tepebaşı’ndaki İngiliz Konsolosluğu önünde kitlesel bir basın açıklamasıyla protesto edeceklerini ilan eden Filistin Dostları, sorumluluk sahibi herkesi duyarlı olmaya ve protestoya katılmaya çağırdı. 

Tarih: 16 Temmuz Cumartesi

Saat: 15.00

Yer: İngiltere Konsolosluğu / Tepebaşı

 

HABERE YORUM KAT