1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Raid Salah: "Hapse Özgür Girip ve Özgür Olarak Çıkacağız"
Raid Salah: "Hapse Özgür Girip ve Özgür Olarak Çıkacağız"

Raid Salah: "Hapse Özgür Girip ve Özgür Olarak Çıkacağız"

Şeyh Raid Salah: "Hapis kararı bizi korkutamaz. Hepimiz Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın etrafında kenetleneceğiz"

27 Mart 2015 Cuma 18:18A+A-

1948'de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket'in lideri Şeyh Raid Salah, "Hapis kararı bizi korkutamaz. Hepimiz Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın etrafında kenetleneceğiz" dedi.

Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın Müslümanların, Arapların ve Filistinlilerin davası olduğunu ifade eden Şeyh Raid Salah, bu davanın zafere ulaşacağını ve işgalin cehennemi boylayacağını söyledi.

İşgal mahkemesinin bugün (26 Mart Perşembe) hakkında verdiği hapis kararını değerlendiren Şeyh Raid Salah, işgalcilerin kendisini suçlarken şiddetten ve ırkçılıktan bahsetmesini kınayarak, işgal rejiminin şiddete ve ırkçılığa davet ettiğine dikkat çekti.

Kudüs ve Mescid-i Aksa konusundaki tavrının değişmeyeceğini bildiren Şeyh Raid Salah, "Biz hak üzereyiz ve inşaallah öyle de kalacağız. Özgür olarak hapse gireceğiz, özgür olarak yaşayacağız ve özgür olarak hapisten çıkacağız. İşgal ise yok olacak" dedi.

Kudüs'teki işgal rejimi Sulh Mahkemesi, "Vadi El-Cevz Hutbesi" adıyla bilinen davada Şeyh Raid Salah'ı 11 ay fiili hapis cezasına çarptırdı.

FİEM

HABERE YORUM KAT