1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Radikal Gazetesinden Gönüllü Muhbirlik
Radikal Gazetesinden Gönüllü Muhbirlik

Radikal Gazetesinden Gönüllü Muhbirlik

Radikal gazetesi DHA’ya dayandırdığı haberlerle gönüllü muhbirlik yapmaya devam ediyor.

10 Aralık 2010 Cuma 16:34A+A-

Bu fişleme değil de nedir?

Başörtüsü ile okumak isteyen Mersin Sakarya İlköğretim Okulu öğrencisi M.G.'nin uzun süredir sürdürdüğü mücadele sonrasında derse başörtüsüyle girmesi Radikal'in gözünden kaçmadı. Doğan Haber Ajansı'na dayandırdığı haberinde Radikal, "Türkiye'de ilk kez bir ilköğretim öğrencisi derste türbanı ile görüntülendi." diyerek medya tarafından fişlemelerin nasıl yapıldığını ortaya koyan yeni bir örnek daha sergiledi. Haberde kullanılan dil ise "İnsan Hakları Günü" olarak anılan bugün açısından ilginç bir sunum arz etti. (Haksöz-Haber)

İşte Radikal'in muhbirliği:

Ve başörtüsü ilköğretime girdi

Ali ŞEN - Mustafa İNSAN / Radikal

Mersin'de bir süredir Sakarya İlköğretim Okulu'na türbanı ile giren 13 yaşındaki M.G. sonunda sınıfa da türbanıyla girdi. Türkiye'de ilk kez bir ilköğretim öğrencisi derste türbanı ile görüntülendi.

MERSİN/DHA - Türkiye'de üniversitelerde türbanın serbest bırakılıp bırakılmaması tartışılırken, konuyu ilköğretim seviyesine çeken fitili ateşleyen ve daha önceki girişimleri engellenen Mersin Sakarya İlköğretim Okulu öğrencisi 13 yaşındaki M.G., dün ve bugün derse türbanlı girdi.

Geçen ekim ayında türbanla derslere girmeye çalışan ve okul yönetimi tarafından her defasında dışarı çıkartılan 8'inci sınıf öğrencisi M.G. dünkü karşı koyuşlara aldırmadan bu sabah da türbanı ile okula geldi. Bahçede türbanlı sınıfa giremeyeceği yönünde uyarılan M.G., öğretmenler eşliğinde rehberlik öğretmenleri ve idareciler tarafından ikna edilmeye çalışılırken, bir anda binanın zemin katında yer alan 8-C sınıfına girdi. M.G. en arka sıraya oturarak derse katıldı. İdarecilerin ve öğretmenlerin türbanlı kızı sınıftan dışarıya çıkartma çabaları da dün olduğu gibi sonuç vermedi. M.G, tüm uyarılara rağmen sınıftan çıkmayınca, öğretmenler de bu şekilde ders yapmak zorunda kaldı.

Türkiye'de ilk kez bir ilköğretim okulunda türbanı ile otururken görüntülenen M.G'nin sınıf arkadaşları bir anda şaşkına döndü. M.G. ise soruları yanıtsız bıraktı.

M.G'nin sınıfa türbanla girerek derse katıldığı yönünde okul idaresince tutanak tutulduğu ve konunun Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve ilgili birimlere bildirildiği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

5 Yorum