1. HABERLER

  2. HABER

  3. Polis Eşlerine de Baş Açık Resim Şartı
Polis Eşlerine de Baş Açık Resim Şartı

Polis Eşlerine de Baş Açık Resim Şartı

Polis ailelerine sunulan sosyal imkânlardan faydalanabilmek için gerekli olan kimlik kartlarına “başörtüsüz fotoğraf” şartı arandığı belirtildi.

12 Kasım 2010 Cuma 18:20A+A-

Yeni Akit yazarı Serdar Arseven, dünkü yazısında, asker eşleri için uygulanan başörtüsü yasağının polis eşleri için de uygulandığını bildirdi. Kendisini ziyarete gelen bir grup polis memurunun şikayetini aktaran Arseven, yazısında şunları kaydetti:

"Ne fena; bırakın asker eşlerine, polis eşlerine bile 'başörtüsü yasağı' tatbik ediliyor. Dün bir grup polis memuru ziyaretime geldi. dertleri; eşlerinden başörtüsüz fotoğraf istenmesi."

Polis memurlarının "bu meseleyi yargıya taşısak nasıl olur" diye sorduklarını ifade eden Arseven, "en iyisinin bu işi görüşmeler yoluyla halletmek" olduğunu söylediğini aktardı. Ne yazık ki o görüşmelerin de yapıldığını belirten Arseven, "Yani Sayın Bakan'a uygun kanallardan problemler iletilmiş. Lakin, şu ana kadar herhangi bir sonuç çıkmamış. Bu durumda bizim 'görüşmeler yoluyla çözüm' formülümüzde tutmamış oluyor" diye yazdı.

"DAHA BUNU BİLE HALLEDEMEYEN HÜKÜMET" ELEŞTİRİSİ

SERDAR Arseven, ortada bir problem varsa, mağdurlarının çözmek için çaba göstereceğini hatırlatarak bu sorunu Başbakan ile Sayın İçişleri Bakanı'nın çözeceğini savundu. Arseven şunları kaydetti: "Sayın Bakan; uygulama kanunsuz. Eşler malumunuz hizmet veren değil. Sosyal tesislerden başörtüsüyle faydanabilmenin maddeten fazla bir önem yoksa da sembolik anlamı var. 'Daha bunu bile halledemeyen hükümet' söylemine güç vermemek lazım. Başörtülü polis eşi, başörtüsüz olanın faydalandığı tesisin kapısı dışında tutulmamalı. Ayıp olur! Size yakışmaz! AK Parti'ye hiç yakışmaz! Ziyaretime gelen, sürekli olarak posta kutuma mesaj yağdıran polis memurlarının talebini hürmetlerimle dile getiririm!"

YEN ASYA

HABERE YORUM KAT