1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK’nin Yeni Hedefi Bölgedeki Cemaatler mi?
PKK’nin Yeni Hedefi Bölgedeki Cemaatler mi?

PKK’nin Yeni Hedefi Bölgedeki Cemaatler mi?

PKK ve bağlı gruplar, İslami kesimle ilişkili olarak olarak görülen kurum ve kişileri açıkca tehdit etmeye başladı.

22 Eylül 2010 Çarşamba 22:17A+A-

Daha önce Hakkari'de İmam Aziz Tan'ı öldüren ama tepkilerden dolayı cinayeti üstlenemeyen PKK, şimdi açıkça bazı dershane ve öğrenci yurtlarını tehdit ederek; buralara öğrenci gönderenleri ve ilişkili olanları cezalandıracağını belirtti. PKK'ye yakın ANF ajansının bugün servis ettiği iki haberi ilginize sunuyoruz:

 

Halk İnisiyatifinden Gülen cemaatine sert uyarı

ANF Fırat News / MARDİN - Mardin Halk İnisiyatifi, Fethullah Gülen tarikatına bağlı okul ve dershanelere çocukların gönderilmemesini isteyerek, çocuklarını bu tür okul ve dershanelere gönderen aileleri uyardı.

Fehtullah Gülen tarikatının son dönemlerde Kürt halkının özgürlük ve barış mücadelesini boşa çıkarma girişimleri ve Kürtlerin halkını haklı taleplerini ve mücadelesini istismar etmesine bir tepki de Mardin Halk İnisiyatifinden geldi. 

İnisiyatiften yapılan yazılı açıklamada, Gülen cemaatinin Kürtlerin haklı mücadelesini din karşıtı gösterdiğini belirterek, Mardin ve ilçelerinde bu cemaatin kirli savaşın tarafı olduğu ifade edildi. 

Gülen cemaatine çocuklarını gönderen aileleri de uyaran İnisiyatif açıklamasında şöyle dedi: "Mardin ve ilçeleri Nusaybin, Kızıltepe, Derik, Mazıdağı, Dargeçit olmak üzere Kürt halkına karşı kirli bir savaş yürüten Gülen cemaatine karşı halkımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Burada kendilerine görev düşen bütün yurtsever ailelerimiz başta olmak üzere bütün halkımıza çağrımız şudur. Mardin'de konuşlandırılan Gülen cemaatinin okul ve dershaneleri olan Ana Fen Dershanesi, Fem Dershanesi, Sur Dershanesi ve Atak Koleji olmak üzere cemaatle işbirliği içinde olan bütün okul ve dershanelere çocuklarını gönderenler cezalandırılacaklardır. Halk olarak Fethullah Gülen Cemaati ile ilişkisi olan ve AKP teşkilatına üye ve yönetici olan herkes hedeflerimiz arasında olacaktır."

Açıklamanın, 12 Eylül'de yapılan referandumda ortaya çıkarılan büyük başarıyı da sabote eden Gülen cemaatine verilecek en iyi cevabın Gülen cemaatinin okulları ve dershanelerinin boykot edilmesi olduğu belirtildi. 

Açıklamada, yapılan bu çağrıya tüm Mardin halkının katılması istenilerek, "Hem dinimizi kullanan hem de bizi İslam düşmanı gösteren münafık Gülen cemaatine karşı mücadelemizi yükseltim" çağrısı yapıldı.

 

Cemaat kurumlarında 'Türkleştirme' ve 'ajanlaştırma' uyarısı!

ANF Fırat News / HAKKARİ- HPG Zagros Eyalet Komutanlığı, Hakkari genelinde taşeron olarak kullanılan bazı eğitim kurumları üzerinden Türkleştirme ve ajanlaştırma örgütlemelerinin geliştirildiğine dikkat çekerek, bu faaliyetleri yürüten kişi ve kurumlara sert uyarıda bulundu. 

Zagros Eyalet Komutanlığı yayınladığı bir bildiride, Türk devletinin özgürlük mücadeleleri karşısında korku, panik ve telaşa girdiğini belirterek, "Tüm insani, vicdani ve ahlaki tutum ve yaklaşımları bir kenara bırakarak ne yaptığını bilmez şekilde halkımıza ve özgürlük hareketimize karşı vahşice saldırmakta, her türlü insanlık dışı yöntemi kullanmaktadır" dedi.

Yıllardan beri tüm politika ve hesapları boşa çıkarılan Türk devletinin, örgüt ve önderliklerinin çözüm olarak sunduğu demokratik özerklik arifesini yaşadıkları tarihi günlerde bu kez halkın temiz ve saf dini duyguları ile yoksulluğunu kullanarak amaçlarına ulaşmayı hedeflediği kaydedilen bildiride devamla şunlar ifade edildi:

"Bu amaçla Hakkari genelinde taşeron olarak kullandığı Hatice Avcı Koleji, Fem ve Anafen Dershaneleri, Sümbül öğrenci Yurdu ve diğer bazı eğitim kurumları adı altında özellikle yoksul ailelerimizin çocuklarını toplayarak imkan verme maksadı ile Türkleştirme ve ajanlaştırma faaliyetleri örgütlemektedir."

Halkı "halkına düşman, ihanetçi olan bu işbirlikçi kesime karşı duyarlı olmaya ve çocuklarını bu düşman kurumlara göndermemeye" çağıran Zagros Eyalet Komutanlığı, söz konusu faaliyetler içinde bulunan kurum ve kişileri de sert uyarılarda bulundu.

Komutanlık, "Geçen süreçte olduğu gibi önümüzdeki mücadele döneminde de tüm iyi niyetli çağrı ve çabalarımıza karşı, halkına karşı bu ihaneti gerçekleştiren ve destekleyen kişi ve kurumları en ağır biçimde cezalandıracağımızı son bir kez daha belirtiyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT

10 Yorum