1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK'lılar Başakşehir'de Cemevine Saldırdı
PKKlılar Başakşehirde Cemevine Saldırdı

PKK'lılar Başakşehir'de Cemevine Saldırdı

Başakşehir'de maskeli yaklaşık yüz kişilik grup, dış kısmında Türk bayrağı asılı olduğu için cemevine saldırdı, 2 araca molotofkokteyli attı.

27 Aralık 2010 Pazartesi 09:54A+A-

İstanbul Başakşehir'de gösteri yapan yüzleri maskeli bir grup, civardaki ev ve araçlarla bir cemevine saldırdı. Başakşehir Şahintepe Mahallesi'nde toplanan yaklaşık yüz kişilik grup, PKK lehine slogan atarak 2 araca molotofkokteyli attı.

Sokaktaki çöp konteynerlerini de devirerek polis ekiplerine karşı barikat kuran grup, daha sonra yollarına devam ederek Kılıç Sokak üzerinde bulunan Karacaören Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Velibaba Cemevi önüne geldi.

Grup, cemevinin dış kısmında Türk bayrağı asılı olduğu gerekçesiyle, cemevine taş ve sopalarla saldırarak, içeride bulunan vatandaşlardan bayrağın indirilmesi talebinde bulundu.

Cemevindekilerin bu talebi reddederek, gruba attıkları taşlarla karşılık vermesi üzerine, grup saldırılarına devam etti.

Cemevindekilerin telefonla polis ekiplerinden ve yakınlarından yardım istemesi üzerine ara sokaklara dağılan saldırgan grup üyeleri, bu sırada da çevredeki araba ve evlere zarar verdi.

Cemevi önünde toplananlar, olay yerine gelen çevik kuvvete bağlı ekiplere geç kaldıkları gerekçesiyle tepki gösterdiler. Polis ekipleri ara sokaklarda göstericileri arama çalışmaları başlatırken, cemevi önünde toplanan yaklaşık 500 kişilik grup da bir süre bekleyişini sürdürdü.

Olayda ölü ya da yaralı olmadığı, bazı evlerde ve araçlarda maddi hasar oluştuğu öğrenildi. 

HABERE YORUM KAT