1. HABERLER

  2. HABER

  3. PKK İle Temasa Diplomatik Onay
PKK İle Temasa Diplomatik Onay

PKK İle Temasa Diplomatik Onay

DEVLET-PKK görüşmeleri tartışmasına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de katıldı. Gül, "terörle mücadele"nin sadece silahla olmayacağını ifade etti.

25 Ağustos 2010 Çarşamba 14:06A+A-

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "terörle mücadele"nin sadece silahla olamayacağını belirterek, "Teröre karşı tüm imkanlar seferber edilir" dedi ve ekledi: "Sözlerim yanlış anlaşılmasın."

Gül, Sarıyer Çayırbaşı Karayolu tünel inşaatında incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Gül, bir gazetecinin ''BDP'nin eylemsizlik kararından sonra hükümetin veya devletin, Öcalan ile irtibat kurduğu yönünde iddialar ortaya atıldı. Bu konuda gözler devletin başı olarak size çevrildi. Bu konuda neler diyeceksiniz?'' sorusu üzerine, şunları söyledi:

"Maalesef terörle beraber yaşıyoruz. Burada binlerce şehidimiz var. Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü için, halkımızın huzuru için, canını, en kıymetli varlığını veren şehitlerimiz var, gazilerimiz var. Bütün halkımız ve bütün devletimiz, bütün imkânlarıyla terörle mücadeleye devam etmektedir. Önemli olan terörü devre dışı bırakmak, terörü Türkiye'ye tehdit olmaktan çıkarmaktır. Bunun için varımızla, yoğumuzla bu mücadeleye devam edeceğiz."

HABERE YORUM KAT