1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. PKK Bağlantısı İddiasıyla 11 Bin 500 Öğretmen Açığa Alındı
PKK Bağlantısı İddiasıyla 11 Bin 500 Öğretmen Açığa Alındı

PKK Bağlantısı İddiasıyla 11 Bin 500 Öğretmen Açığa Alındı

Milli Eğitim Bakanlığınca, PKK ve uzantılarına destek verici nitelikte faaliyetlerde bulunduğu iddiasıyla 11 bin 500 öğretmen açığa alındı.

08 Eylül 2016 Perşembe 15:36A+A-

Milli Eğitim Bakanlığınca, PKK ve uzantılarına destek verici nitelikte faaliyetlerde bulunduğu iddiasıyla 11 bin 500 öğretmen açığa alındı. Valiliklerin koordinesinde yürütülen soruşturma sonuçları ile birlikte açığa alınan öğretmen sayısının 14 bine ulaşmasının beklendiği bildirildi.

Pazar günü Diyarbakır'da konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Bu bölgede görev yapan, terörle bir şekilde iç içe olmuş 14 bin öğretmen olduğu tahmin ediliyor" dedi ve şu açıklamayı yamış, şunları söylemişti:

"Ancak bunların ne kadarının doğrudan terör örgütüyle ilişkili olduğu, ne kadarının olmadığı yapılacak incelemelerle, soruşturmalarla ortaya çıkacak. Bayramdan sonra okullar açılıyor, Milli Eğitim Bakanımız ile konuştuk, tedbir olarak üzerinde şüphe bulunan, gerekli tespitleri yapılan bütün öğretmenler açığa alınacak, yeni ders döneminde bunlara görev verilmeyecek. Bunun yerine yeni baştan öğretmenlerimizi buraya göndereceğiz."

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT

3 Yorum