1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Peres’ten Abbas ve Feyyad’a Övgü
Peres’ten Abbas ve Feyyad’a Övgü

Peres’ten Abbas ve Feyyad’a Övgü

Peres: “İsrail için uygun bir taban oluşturan Abbas ve Feyyad ile görüşmeleri acilen başlatmak ve bütün sorunları çözmek gerekir.”

22 Ocak 2012 Pazar 11:42A+A-

 Siyonist Cumhurbaşkanı Şimon Peres, barış hususunda işgal rejiminin önünde iki seçenek olduğunu belirterek, ya Filistinlilerle doğrudan görüşmeler yapacaklarını ya da bölgede meydana gelen gelişmelere gözlerini kapatacaklarını söyledi.

İşgal altındaki Kudüs’te Amerika Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey ile görüşen Siyonist Cumhurbaşkanı Peres, “barışı isteyen sadece Abbas ve Feyyad’tır. Dolayısıyla fırsatı kaçırmadan bu kişilerle görüşmeler yapmak gerekir” dedi.

Peres sözlerini şöyle sürdürdü: “İsrail için uygun bir taban oluşturan Mahmud Abbas ve Selam Feyyad ile görüşmeleri acilen başlatmak ve bütün sorunları çözmek gerekir. Eğer onlarla görüşmelere başlamazsak, gelişmelere gözlerimizi kapatacağız ve Fetih’in artık bittiğini kabul edeceğiz. Bu durumda ise Hamas hareketinin Batı Yaka’yı ele geçirdiğini müşahede edecek ve onunla görüşmek zorunda kalacağız. İzak Şamir hükümeti döneminde Ürdün’le yapılan Londra Anlaşmasının iptali bizim için büyük bir kayıptır.”

HABERE YORUM KAT