1. HABERLER

  2. HABER

  3. Payas’tan Pis Kokular Yükseliyor
Payas’tan Pis Kokular Yükseliyor

Payas’tan Pis Kokular Yükseliyor

Haber Silinmiştir....

14 Ağustos 2010 Cumartesi 03:23A+A-

Hatay'ın Payas beldesi belediye başkanı Bekir Altan'ın avukatı Naim Karakaya'nın haber üzerine müvekkili adına tarafımıza gönderdiği tekzip metni:  

https://www.haksozhaber.net adresli web sitesinde yayınlanan 14 Ağustos 2010 tarihli "Payas'tan pis kokular yükseliyor" başlıklı haberde müvekkilimiz Bekir Altan'ın kişilik haklarına saldırı niteliğinde, asılsız ve mesnetsiz, iftiralarla dolu, konusu "basın yoluyla hakaret" ve "iftira" teşkil eden yazıya yer verilmiş olup bu yazının içeriği hiçbir suretle gerçeği yansıtmamaktadır.

Müvekkilimiz, üç dönemdir Hatay ili Dörtyol İlçesi Payas Belde Belediye Başkanlığı yapmaktadır. Görev süresi zarfında hukukun çizdiği sınırlar içinde göreve bağlılık ve etik kurallara riayetle hizmet eden müvekkilimiz bu nedenle milletin teveccühünü kazanmış, her defasında artan oy oranları ile belediye başkanı seçilmiştir. Kendisiyle siyasi arenada yarışamayacağını anlayan birtakım siyasi rakipleri ile bunlarla birlikte hareket eden çıkar çevrelerince müvekkilimiz hedef seçilerek aleyhinde bir lekeleme kampanyası başlatılmıştır.

Bu çerçevede kamu makamlarına gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmayan hususlarda içeriği iftira ve hakaret teşkil eden dilekçeler verilmekte ancak her defasında bu dilekçelerle ilgili adli veya idari makamlarca "soruşturmaya bile lüzum bulunmadığı" hususunda karar verilmektedir. Son olarak söz konusu karalama kampanyası kapsamında idari makamlara sunulan karalama dilekçeleri ile ilgili olarak soyut ve mesnetsiz oldukları gerekçesi ile bizzat "Hatay Valiliği" tarafından soruşturma izni verilmemesi kararı alınmıştır.

Müvekkilimiz Bekir Altan, ahlak ve hukuk kurallarına sonuna kadar bağlı, yaptığı her işte ahlak ve vicdan muhasebesini titizlikle yapan, tek derdi milletine hizmet etmek olan ve bu nedenle de vatandaşların derin sevgi ve muhabbetine mazhar olan örnek bir belediye başkanıdır. Bu güne kadar ne yasadışı bir oluşumla ne de eylemle ismi dahi anılmamıştır. Kendisiyle siyasi arenada yarışamayacağını anlayan birtakım siyasi rakipleri ile bunlarla birlikte hareket eden çıkar çevrelerinin karalama kampanyaları bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da amacına ulaşamayacak ve müvekkilimizin milletine hizmet sevdası ve azmine zarar veremeyecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Av. Naim Karakaya

Bekir Altan Vekili

HABERE YORUM KAT