1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. PAKİSTAN

  4. Pakistan'da Yine İnsansız Uçak Katliamı
Pakistanda Yine İnsansız Uçak Katliamı

Pakistan'da Yine İnsansız Uçak Katliamı

Pakistan'ın Afgan sınırındaki K. Veziristan aşiretler bölgesine insansız Amerikan uçağı ile düzenlenen iki ayrı saldırıda 14 kişinin katledildiği bildirildi.

08 Kasım 2010 Pazartesi 13:00A+A-

ABD kontrolündeki insansız uçakların katliamları devam ediyor.

Pakistan televizyonlarının bölgedeki güvenlik kaynaklarına dayanarak yayımladığı haberlere göre, Kuzey Veziristan'ın Mir Ali bölgesindeki Gulam Han köyünde Taliban savaşçıları tarafından kullanıldığı iddia edilen bir eve yapılan saldırıda 9 direnişçi katledildi.

Amerikan insansız uçaklarının, Kuzey Veziristan'ın Data Hel bölgesinde seyir halindeki bir araca düzenlediği ikinci saldırıda da yine direnişçi oldukları iddia edilen 5 kişi daha katledildi.

Bir istihbarat yetkilisi de ikinci saldırıda ölen 5 kişinin Taliban ile işbirliği yapan yabancı uyruklu El-kaide üyeleri olabileceğini ifade etti.

Bazı köylüler, Amerikan insansız uçaklarının bölgede uçmaya devam ettiğini, korku ve endişe nedeniyle halkın evlerine girmediklerini söyledi.

Pakistan topraklarında Amerikan insansız hava araçlarıyla son iki ay içinde düzenlenen 40'tan fazla saldırıda 200'den fazla kişi hayatını kaybetti.

HABERE YORUM KAT