1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Özkök: Kurban Bayramlarında Yurtdışına Kaçıyorum
Özkök: Kurban Bayramlarında Yurtdışına Kaçıyorum

Özkök: Kurban Bayramlarında Yurtdışına Kaçıyorum

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök, katıldığı canlı yayında ilginç ifşaatlarda bulundu. Özkök, kurban kesmediğini, hatta Kurban Bayramlarında yurtdışına ‘kaçmayı’ tercih ettiğini belirtti.

30 Ekim 2010 Cumartesi 00:06A+A-

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök, Habertürk televizyonunda ilginç açıklamalar yaptı. Hürriyet'te Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemde başörtüsü ile ilgili attığı '411 el kaosa kalktı' manşetini savunan Özkök, 'Bu benim zekam' dedi.

Özkök, çok konuşulan "411 el kaosa kalktı" manşeti ile ilgili olarak, "Ne oldu sonra, Anayasa Mahkemesi'ne gidildi. Benim anlamadığım şu, dünyanın neresinde bir manşetle dünyalar yıkılıyor. Tut ki; o manşet yanlıştı. Ergenekon'da neler oldu... Ne manşetler atıldı. O manşetlerden sonra albaylar kafasına sıktı gitti, bununla ilgili kimse bir şey söylemedi. Farklı bir manşet attım. Bu da benim gazetecilik zekam" dedi.

Özkök, Ahmet Kaya manşeti için de "Ahmet Kaya'nın kendisi şerefsiz lafını kullanıyor başkaları için. Türkiye'den gittikten sonra öldü... Hâlâ böyle şeyler konuşuluyor. Ha bugün olsa, o manşeti atmazdım. O günün gazeteciliği öyleydi. Bugün genel yayın yönetmeni olmadığım için çok mutluyum. 10 yaş gençleştim. Üzerimden bir yük kalktı. Genel yayın yönetmeni ve yazardım. Ama kimseyi inandıramdım. Doğan Grubu'nun temsilcisi diyorlardı" şeklinde konuştu.

Ertuğrul Özkök 'her akşam yarım ya da bir şişe şarap içmesi' ile övünürken yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilginç bir huyunu afişe etti. Kurban Bayramlarında yurtdışına 'kaçtığını' söyleyen Özkök, küçükken bir kurbanını gözlerinin önünde kesilmesi sebebiyle buna dayanamadığını anlattı. Özkök, Umre'ye gitmesi ardından kendisinde herhangi bir değişiklik olup olmadığına yönelik soru üzerine ise 'hâlâ namaz kılmadığını, oruç tutmadığını' ifade etti.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum