1. HABERLER

  2. ETKİNLİK-EYLEM

  3. Özgür-Der Aylık Panelleri Devam Ediyor
Özgür-Der Aylık Panelleri Devam Ediyor

Özgür-Der Aylık Panelleri Devam Ediyor

Özgür-Der'in düzenlediği aylık panellerde bu ay “ABD BOP’la Ilımlı İslamcılığı Destekliyor mu?” konusu tartışılacak. Rıdvan Kaya’nın yöneteceği panelin konuşmacıları Mustafa Eğilli ve Murat Özer.

01 Aralık 2010 Çarşamba 09:39A+A-

Özgür-Der'in her ayın ilk Çarşamba günü Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde düzenlediği dizi panellerde bu yıl "İslami Hareket ve Siyasete Dair Önkabuller ve Gerçekler" üst başlığıyla değişik konular tartışılıyor.

Özellikle İslami çevrelerde yakın tarihe ilişkin olarak yaygın biçimde kabul gören, çokça tekrarlandığı için doğru addedilen fakat somut veriler zemininde az tartışılmış bir dizi konuyu daha reel zeminde yeniden tartışma amacıyla bu oturumlar gerçekleştirilecek. Özgür-Der, genelde önkabuller üzerine siyasi tutum belirleme ürünü olarak ortaya çıkan bu tezlerin ayrıntılı biçimde tartışılmasının daha sağlam ve güvenilir bir düşünsel yönelimin ve yine buna bağlı olarak daha sahih bir tavrın gelişimine katkı sağlayacağına inanıyor.

"İslami Hareketlerin Yükselişi Soğuk Savaş Politikalarının Sonucu mu?", "ABD BOP'la Ilımlı İslamcılığı Destekliyor mu?", "Emperyalizm Türkiye'yi Parçalamaya Çalışmış mıdır?",  "Diyanet ve İmam Hatipler Rejimin Truva Atı mıdır?", "12 Eylül İslamcılığı Desteklemiş midir?", "Ergenekon Küresel Sistemin Ulusalcıları Tasfiyesi midir?" gibi başlıkların ele alınacağı oturumlarda bu ay "ABD BOP'la Ilımlı İslamcılığı Destekliyor mu?" konusu tartışılacak. Rıdvan Kaya'nın yöneteceği oturumun konuşmacıları Mustafa Eğilli ve Murat Özer olacak. 1 Aralık Çarşamba günü Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde yapılacak panel saat 20.00'de başlayacak.

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT