1. HABERLER

  2. HABER

  3. Özal'ın Ölümünde Yeni İfadeler
Özalın Ölümünde Yeni İfadeler

Özal'ın Ölümünde Yeni İfadeler

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili yeni isimler ifadeye çağrıldı. Bu isimler arasında gazeteci Emin Çölaşan da var...

23 Aralık 2010 Perşembe 00:06A+A-

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında, Hacettepe Üniversitesi'nde Özal'a müdahale eden 4 doktor ile gazeteci Emin Çölaşan tanık sıfatıyla ifade verecek.

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma yeni bir boyut kazandı. Özal soruşturmasını yürüten özel yetkili Ankara Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Görüşen, soruşturma kapsamında Hacettepe Üniversitesi'nde Özal'a müdahale eden 4 doktoru 'tanık' sıfatıyla ifadeye çağırdı. Soruşturma kapsamında ''Özal'ın öleceğini Süleyman Demirel ve Hüsamettin Cindoruk da biliyordu'' diyen gazeteci Emin Çölaşan da ifade verecek.

TAHLİL KRİZİ SONA ERECEK!

Savcı Görüşen, emniyet kanalı ile 5 kişiye davetiyesini ulaştırdı. Doktorların ifadelerinin 2 gün içinde tamamlanacağı öğrenilirken Emin Çölaşan'ın ise pazartesi günü ifade vereceği kaydedildi. Savcı Görüşen'in Özal'a suikast yapıldı iddialarını gazeteci Çölaşan'a soracağı ve "Özal'ın öleceğinden devletin de haberi vardı" iddialarını temellendirmesini isteyeceği kaydedildi. 

Adli kaynaklardan alınan bilgilere göre, Savcı Görüşen'in doktorlardan alacağı 'tanık' ifadelerinde büyük bir krizi çözeceği ifade edildi. Özal soruşturması kapsamında Mehmet Ağar ile Kartal Demirağ'ı sorgulayan savcı, Uğur Tönik'i de 'tanık' sıfatıyla ifadeye çağırmıştı. Savcı'nın bu kez Turgut Özal'ın Hacettepe Üniversitesi'ne getirildiği sıradaki sağlık durumu ile yapılan müdahaleye ilişkin tahlil raporlarının olup-olmadığını doktorlara  soracağı öğrenildi. Ayrıca Savcı Görüşen'in özel bir notla da Turgut Özal'a ait, var olan raporların ve tahlil sonuçlarının savcılık kanadına ulaştırmasını istediği bildirildi. Bu kapsamda yarın başlayacak ifadelerde Turgut Özal'a ait var olan -eğer varsa- kan, idrar hatta gayta ve saç örneklerinden oluşan bir kısım tahlil raporları doktorların özel arşivlerinden savcılığa ulaşacak. Böylece Özal'a tahlil yapılıp yapılmadığı tartışmaları da son bulacak.

HABER: Gökhan ÖZDAĞ /BUGÜN

 

HABERE YORUM KAT