1. HABERLER

  2. HABER

  3. Özal Soruşturmasında 3 Doktor İfade Verdi
Özal Soruşturmasında 3 Doktor İfade Verdi

Özal Soruşturmasında 3 Doktor İfade Verdi

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında, Hacettepe Üniversitesi’nde Özal'a müdahale eden doktorlardan 3'ü ''tanık'' sıfatıyla ifade verdi.

24 Aralık 2010 Cuma 00:00A+A-

Hacettepe Üniversitesi'nde görevli doktorlar Hilmi Özkutlu, Kubilay Varlı ve Celal Çeliktaşar, dün sabah saatlerinde Ankara Adalet Sarayı'na geldi. Soruşturmayı yürüten Hüseyin Görüşen tarafından ifadelerinin alınması yaklaşık 2 saat süren doktorlar, ayrı ayrı adliyeden ayrıldı.

Doktor Özkutlu, basın mensuplarının ''Savcı size neler sordu?'' şeklindeki sorusuna ''Onu savcıya sorun. Benimle ilgili değil'' dedi.

Özkutlu, ''Sizden birkaç şey alabilir miyiz?'' sorusuna da ''Alacak bir şey yok. Ben doktorum kardeşim'' diye cevap verdi.

''Raporların kaybolduğu iddialarına'' ilişkin soruyu ise Özkutlu, ''Onu bilemiyorum. Savcı beye sorun'' şeklinde cevapladı.

Doktor Kubilay Varlı ise Özal'ın ölümüne ve hekim olarak o gün gördükleri tıbbi duruma ilişkin sorular sorulduğunu belirterek, bu konulara ilişkin bilgiler verdiğini söyledi.

''Peki tıbbi durum neydi?'' sorusu üzerine Varlı, ''Çıkan şeylere göre öğrenirsiniz. Savcı beye anlattım'' dedi.

''Zehirlenme iddialarının sorulup sorulmadığı'' şeklindeki soruya da Varlı, ''Sordular, ama o konuda bilgimiz yok. Tıbbi olarak onu tespit edemiyorsunuz'' diye cevap verdi.

''BÜTÜN OLAY KALP KRİZİ GİBİ GÖRÜNÜYORDU''

''Dış görünüşü itibariyle de zehirlenme bulgusu var mıydı?'' sorusunu ise Varlı, ''Bilemiyorum. O telaş içinde öyle bir düşüncemiz olmadı ama bütün olay kalp krizi gibi görünüyordu'' şeklinde cevapladı. Doktor Celal Çeliktaşar ise basın mensuplarının sorularını cevaplamadı.

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde görevli diğer doktorun ise önümüzdeki hafta ifadesine başvurulacağı kaydedildi.

YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT