1. HABERLER

  2. HABER

  3. Öymen, 27 Nisan Açıklamasını Hatırlayamadı!
Öymen, 27 Nisan Açıklamasını Hatırlayamadı!

Öymen, 27 Nisan Açıklamasını Hatırlayamadı!

27 Nisan e-mutırasının ardından 'Her satırının altına imza atarım' diyen dönemin CHP Genel Başkan Yardımcısı Öymen, eleştiriler karşısında öyle bir şey dediğini hatırlamadığını ileri sürdü.

31 Temmuz 2010 Cumartesi 16:39A+A-

27 Nisan bildirisinin ardından "Altına imza atarım" diye açıklama yapan CHP Bursa Milletvekili Onur Öymen, o dönemde bu sözü söyleyip söylemediğini hatırlamadığını bildirdi. Öymen, e-muhtıranın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adaylığı sürecinde verildiğini hatırlatarak, şunları söyledi: "Her zaman askeri darbelere karşı olduk, ama laiklikten yana da tavır aldık. O dönemde bazıları TSK'ya hakaret düzeyinde saldırılara cevap verdik. İşin özü itibariyle Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıktık.

BİZ ASKERDEN ÖNCE SÖYLEDİK

Daha sonra askerler Gül'ün adaylığına karşı çıkınca bizim 'madem onlar öyle söyledi biz söylemeyelim' dememiz uygun olmazdı. Tutumumuzu sürdürdük." Böyle bir muhtırayı doğru bulmadıklarını her zaman söylediklerini savunan Öymen, "Biz Gül'ün cumhurbaşkanlığına askerlerden önce karşı çıktık. Ama askerler söyledi diye daha önce söylediğimiz sözleri geri mi alsaydık?" dedi.

'ALTINA İMZAMIZI ATARIZ'

Öymen, 27 Nisan e-muhtırasının ardından yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: "Genelkurmay'ın tespitleri bizim tespitlerimizden farklı değildir. Altına imzamızı atarız. 'Ne mutlu Türküm diyene' sözünü kimse küçümseyemez ve bunu küçümseyenleri devletin düşmanı sayarız. Türkiye'yi Atatürk düşmanlarına teslim etmeyeceğiz." (Star)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum