1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Oturma Eylemine Katılan Aileyi Tehdit Eden Şüpheli Tutuklandı
Oturma Eylemine Katılan Aileyi Tehdit Eden Şüpheli Tutuklandı

Oturma Eylemine Katılan Aileyi Tehdit Eden Şüpheli Tutuklandı

Diyarbakır'da HDP il binası önünde oturma eylemine katılan aileyi tehdit eden şüpheli tutuklandı. Şüphelinin HDP Gençlik Kolları üyesi olduğu ortaya çıktı.

16 Eylül 2019 Pazartesi 20:36A+A-

Aysel Bozkurt, dağa çıkarılan amcasının oğlu Süleyman Çetinkaya için eyleme katıldı. "Başlarım sizin Kürdistan davanıza" diyerek HDP yönetimine tepki gösterdi. 

Çeşitli tehditlere de maruz kalan Bozkurt, "Çocuklarımızı dağa gönderiyorsunuz. Gitmiyoruz, sizden korkmuyoruz." diyerek tehditlere boyun eğmeyeceklerini belirtti.

Amcasına destek olmak için eyleme katılan Aysel Bozkurt da, diğer aileler gibi tehdit edildiklerini söyleyerek, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

İddiaya göre, şüpheli Süleyman Büyük, oturma eylemine katılan ailenin yakını Muhammet Bozkurt'a küfür içerikli mesaj atarak tehdit etti. Birkaç gün sonra ise Bozkurt'u köşeye sıkıştıran şüpheli, "PKK'nın eli kolu uzun, gereği neyse size yapılacaktır." diyerek tehditlerini sürdürdü. 

Soruşturma başlatan polis ekipleri şüpheliyi gözaltına aldı. Şüpheli "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "silahlı terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunma" suçlamalasıyla tutuklandı.

Şüphelinin HDP Gençlik Kolları üyesi olduğu ortaya çıktı. 

Çocukları dağa kaçırıldığı için HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin evlat nöbeti sürüyor. 

Kaynak: TRT Haber

HABERE YORUM KAT

1 Yorum