1. HABERLER

  2. HABER

  3. ÖSYM’nin Yeni Başkanı Prof. Dr. Ali Demir
ÖSYM’nin Yeni Başkanı Prof. Dr. Ali Demir

ÖSYM’nin Yeni Başkanı Prof. Dr. Ali Demir

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Prof. Dr. Ünal Yarımağan’dan boşalan ÖSYM Başkanlığı görevine İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ali Demir’i atadı.

23 Eylül 2010 Perşembe 00:15A+A-

YÖK'ten yapılan açıklamada "Prof. Dr. Ünal Yarımağan'ın istifasıyla boşalan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'na İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ali Demir vekaleten görevlendirilmiştir" denildi. Ayrıca yıl sonuna kadar yapılacak olan sınav takviminin, ÖSYM tarafından en kısa sürede açıklanacağı da belirtildi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nde (ÖSYM) dün görevden alınanlarla boşalan sınav hizmetleriyle ilgili birimlere, yeni ÖSYM Başkanvekili Prof. Dr. Ali Demir görevlendirme yapacak.

Edinilen bilgiye göre, dün ÖSYM'de aralarında özel kalem müdürü ve genel sekreterin de bulunduğu 8 kişi görevden alındı. Görevden alınanlar arasında Özel Kalem Müdürü Işıl Çıngı, Genel Sekreter Mehmet Altunay, Bilgi İşlem Müdürü Mustafa Tütüncü, Sınav Hizmetleri Müdürü Feza Kart, Araştırma Geliştirme ve Değerlendirme Müdürü Haydar Altunay, personel Gönül Tütüncü, Test Geliştirme uzmanları Burak Özdemir ile Erkam Dündar bulunuyor. ÖSYM'de sınav hizmetleriyle ilgili birimlere yeni ÖSYM Başkanvekili Prof. Dr. Demir'in görevlendirme yapacağı, diğer birimlerin işlemlerinin ise YÖK'teki eş birimlerce yürütüleceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT