1. HABERLER

  2. HABER

  3. Osman Kaçmaz, Fuhuş İhbarına Takıldı: “Hâkimim Ben!”
Osman Kaçmaz, Fuhuş İhbarına Takıldı: “Hâkimim Ben!”

Osman Kaçmaz, Fuhuş İhbarına Takıldı: “Hâkimim Ben!”

Hatay polisi, fuhuş ihbarı üzerine baskın düzenlediği otelin boş gözüken odasında Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz'la karşılaştı.

01 Aralık 2010 Çarşamba 16:55A+A-

Fuhuş ihbarına Kaçmaz'ın dışında Sincan 1. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Remzi Özdemir ve Osman Kaçmaz'ın avukatı Baykal Doğan da takıldı.

Verdiği tartışmalı kararlarla gündeme gelen Sincan Hakimi Osman Kaçmaz'la ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da yargılanmasını talep eden Kaçmaz'ın sevgilisiyle Hatay'da bir otel odasında kaçamak yaptığı iddia edildi. Kaçmaz'ın yanı sıra bir başka Sincan hakimi Remzi Özdemir'in de sevgilisiyle yan odada olduğu öne sürüldü. Kaçmaz ile Sincan Hâkimi Remzi Özdemir'in isimlerinin polis tarafından hazırlanan tutanaklarda yer aldığı belirlendi.

Uyuşturucu kullanıldığı ve fuhuş yapıldığına dair ihbar üzerine 28 Kasım 2010 Pazar günü polis, Harbiye Defne Prenses Otel'e operasyon düzenledi. Operasyon sırasında yapılan aramalarda boş görünen iki odada Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz ve beraberinde bir kadın ile Sincan Hâkimi Remzi Özdemir'in kaldığı belirlendi. Bunun üzerine olay yerine savcı çağrıldı. Arama kararını gören Kaçmaz ve arkadaşları kimlik göstererek ihbarın asılsız olduğunu söyledi. Savcı, kimlikleri inceledikten sonra arama kararını geri çekti. Osman Kaçmaz ve Remzi Özdemir'in bulunduğu odalara kayıt düşülmemesi polisin dikkatini çekti. Tekrar defteri inceleyen polisler başka bir çizelgeyle karşılaştı. Otel görevlilerinin kendi işleri için kullandıkları çarşaf çizelgesinde 301, 303 ve 304 numaralı odaların hemen altındaki notta 'Ahmet Çelik para alınmayacak' yazıyordu. Ayrıca 303 numaralı oda bölümünde Osman Kaçmaz'ın isminin yer alması dikkat çekti. Resepsiyon tarafından tutulması yükümlü olunan kimlik bilgilerinin bulunamaması nedeniyle de Hatay Emniyet Müdürlüğü tarafından otelle ilgili tutanak tutulduğu öğrenildi. Öte yandan olay gecesine ilişkin polisin otelde yaptığı aramalar ve baskın görüntüleri basına yansıdı. Görüntülere göre; 303 No'lu odada bulunan Kaçmaz ve yanındaki bayan, polis kamerası tarafından görüntülenmeyi istemiyor. Kaçmaz polise kendisinin hakim olduğunu söylüyor. Polisin kapıyı kıracağını söylemesi üzerine Osman Kaçmaz'ın kapıyı açtığı iddia edildi.

Remzi Özdemir ise Osman Kaçmaz'la Hatay'da kaldıkları otele yapılan baskınla ilgili, "Bizlere yönelik bir komplo kurulmuş. Bu haberlerle, kişiler haklarımıza saldırılmıştır. Büyük bir suç işlenmiştir. Haber iftira niteliğindedir. Polisler bir hakimin odasının nasıl aranması gerektiğini bilmelerine rağmen, zor kullanmışlardır." dedi.

***

Osman Kaçmaz'dan Polislere: "Hakimim Ben Ya!"

Bir gazetede bugün yayınlanan 'Kaçmaz, otelde basıldı' başlıklı haberin kamera kayıtları ortaya çıktı. Kayıtlarda, 303 no'lu otel odasının kapısını çalan polise, içeriden, "Ben hakimim" diye cevap veriliyor.

Hatay'da bir otelde, '303 ve 304 numaralı odalarda yabancı uyruklu kadınların alıkonulduğu ve kokain kullanıldığı' ihbarını değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Şubesi ekipleri, nöbetçi savcılıktan alınan yakalama ve arama kararına dayanarak, gece saat 02.30 sıralarında verilen adrese baskın yaptı. Polis ekipleri, baskın anını kamera ile kayıt altına aldı.

Her iki odanın da kapısına gelen görevli polisler, kısa süren hazırlığın ardından 303 ve 304 numaralı odaların kapısını çalmaya başladı. İçinde Sincan 1. Ağır Ceza Mahkeme Başkanı Osman Kaçmaz'ın olduğu 303 no'lu odanın kapısı, arkadan zincirlendikten sonra aralandı.

Polislerin yanında bulunan otel görevlisi, açık kapıdan içeriye "Polis arkadaşlar geldiler efendim" diye seslenirken, içeriden "Niye? Ne var?" diye karşılık geldi. Polis de kapıdan içeriye "Işığı yakar mısınız beyefendi" dedi.

Kaçmaz'ın, kapıyı açmak istememesi üzerine, görevli polis memuru "Efendim, anlıyorum. Kapı böyle dursun. Biz içeri girmeyeceğiz" dedi.

Koridorda baskın anını kayda alan kamerayı gören Osman Kaçmaz, görevli memura, "Söyleyin kameralar girmesin" diye ikazda bulundu. Odaya giren polis ile hakim Kaçmaz arasındaki diyalog şu şekilde devam etti:

"- Polis: Mahkemeden arama kararı var. Arama yapmamız gerekiyor.

- Osman Kaçmaz: Kamera istemiyorum ya ben Allah Allah.

- Polis: Siz içeri geçin ben kamerayı almayacağım. Ben bayan görevli ile içeri gireceğim.

- Osman Kaçmaz: Kamera içeri gelmesin.

- Polis: Tamam beyefendi. Siz içeri girin.

- Osman Kaçmaz: Hakimim ben ya!"

Otel görevlisi, polislerle Osman Kaçmaz arasında yaşanan diyaloğun arasına girerek, "Ben böyle bir şey görmedim. Giyinsin çıksınlar. Çıplak mı çıksınlar. Müşterilere zarar verir" diye konuştu.

304 no'lu odanın kapısını uzun süre çalan polisler, kapının açılmaması üzerine, otel görevlisinden yedek anahtar istedi. Yedek anahtarı veremeyeceğini söyleyen görevliye, polis memuru "Mahkeme kararımız var. Kapı açılmazsa gereğini yaparız" diye cevap verdi.

Odanın kapısının açılmasından sonra, içerideki kişi polislere "Ben avukatım" dedikten sonra, kamerayı işaret ederek "Çekiyor mu?" diye soruyor.

Polis ise, "Her ihtimale karşılık çekmemiz gerekiyor" diye karşılık veriyor.

"Biz hukuka aykırı bir şey yapmıyoruz" diyen görevli polis, içerideki kadından kimliğini istiyor. Kadın da buna karşılık "Yanımda. Ama, sizin kimliğinizi göreyim?" dedikten sonra, polisin kimliğini teyit etmek için ehliyetini de istiyor.

Avukat olduğunu söyleyen kişi, polisin arama yapmaya başlamasından sonra "Arama kararınız var mı?" diye soruyor.

Kısa bir süre sonra arama kararı avukata veriliyor. Yatağın üstüne oturan avukat arama kararını okuduktan sonra, odadan çıkıyor. Polisler de odanın tamamında arama yapıyor.

(Kaynak: Zaman Gazetesi / Zaman-Online)

HABERE YORUM KAT

2 Yorum