1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın aracı durdurularak arandı
Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın aracı durdurularak arandı

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın aracı durdurularak arandı

Organize suç örgütü liderinin yakın arkadaşlarından Üzeyir Çakmaktaş, İstanbul Vadisi’ndeki ofisinden arkadaşlarıyla çıkan suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın yolda İstanbul KOM ekipleri tarafından durdurularak arandığını söyledi.

10 Aralık 2020 Perşembe 20:05A+A-

HAKSÖZ HABER

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri tarafından aracının arandığı iddia edilen Çakıcı’nın yakın dostu ve ofisinden açıklamalar yapıldı. Kasıtlı olarak birilerinden emir alınarak organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın aracının arandığını ifade eden kaynaklar, bu aramanın kripto FETÖ’cüler tarafından yapıldığını iddia etti.

Yapılan arama FETÖ, DHKP-C ve PKK iddiaları ile ilişkilendirilmeye çalışıldı. Aramanın bu tür örgütlerle alakası henüz kurulamazken, Çakıcı’nın organize suç örgütü lideri olduğu malum bir durum değilmiş gibi de açıklamalar yapılmaya devam ediliyor.

Çakıcı’nın yakın dostlarından birisi olarak bilinen Üzeyir Çakmaktaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımda arama ile ilgili şunları söyledi:

“Neler oluyor? Bu ne demek? Bu talimatı kim verdi? Bugün saat 18.45 sularında İstanbul Vadi'deki ofisinden çıkıp trafikte seyreden Alaattin Çakıcı ve arkadaşlarının araçları İstanbul KOM ekiplerince durduruldu ve arandı. Görevlendirilmiş KOM ekibi, yapılan rutin uygulama demiş!”

Çakıcının ofisinden de benzer bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre KOM birimleri tarafından Çakıcı’nın aracı durdurularak arandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi,

“KOM, yol kontrolü yapmaz; yapmışsa nokta atışı olarak alınan bir talimatın gereğini yapmıştır. CHP ve HDP'nin "terörist" suçlamasına maruz kalan Alaattin Çakıcı’yı güzergâhta durdurarak kontrole tabi tutmak, olsa olsa  Fetö ve PKK ‘zihniyetli kriptoların işi olabilir. Güzergâhta teröristlere hedef gösterilen birinin aranması akla başka bir şey getirmiyor. O noktada arama-kontrol yapılarak bölgeye, mekâna dikkat mi çekilmek istendi? Malum, İstanbul Vadi ‘de Alaattin Çakıcı'nın ofisi olduğu gibi Mehmet Ağar'ın oğlunun ve eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'un oğlunun ‘da ofisi var. Terörist ithamına maruz bırakılarak PKK'ye, DHKP-C'ye hedef gösterilen Alaattin Çakıcı’nın manidar zamanda ve mahalde durdurularak aranması idari soruşturmayı gerektiren bir durumdur.

 

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum