1. HABERLER

  2. HABER

  3. Org. Kıvrıkoğlu: Toplantıdan Haberim Yok!
Org. Kıvrıkoğlu: Toplantıdan Haberim Yok!

Org. Kıvrıkoğlu: Toplantıdan Haberim Yok!

Kara kuvvetleri Komutanı Org. Hayri Kıvrıkoğlu, Genelkurmay Hukuk işlerinde yapılan cezaevinde bulunan generalleri kurtarma toplantısının emrini vermediğini ve başkanlık yapmadığını açıkladı.

27 Ağustos 2011 Cumartesi 05:13A+A-

Söz konusu açıklamaya Abdurrahman Dilipak köşesinde yer verdi.

Dilipak’ın yazısında söz konusu bölüm:

Önceki günkü yazımla ilgili, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hayri Kıvrıkoğlu bir açıklama göndermiş. Bunu sizinle paylaşmak istedim:

“Sayın Abdurrahman Dilipak

Son günlerde bazı basın yayın organlarında; çeşitli davalardan tutuklu bulunan subayların serbest kalmalarını sağlamak amacıyla, tarafımdan verilen talimatla bir çalışma başlatıldığı, çalışmanın askeri hukukçular tarafından gizli olarak yürütüldüğü yönünde haberlere yer verilmektedir.

25 Ağustos 2011 tarihinde Yeni Akit gazetesinde yayımlanan “Kıvrıkoğlu’nun işi zor” başlıklı köşe yazınızda konuya ilişkin görüşleriniz yer almaktadır.

Kara Kuvvetleri Komutanı olarak; Genelkurmay Başkanlığı ve diğer Kuvvet Komutanlıkları personeline toplantı düzenlenmesi konusunda hukuken emir verme yetkim bulunmamaktadır. Fiilen de tarafımdan böyle bir emir verilmemiştir. Ayrıca haber konusu yapılan çalışmaya katılmadığım gibi başkanlık da etmedim.

Bilgilerinize sunulur.

Org. Hayri Kıvrıkoğlu” 

HABERE YORUM KAT