1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. GENEL

  4. Ordo Militaris Catholicus Adlı Organizasyon Haçlı İdeoloji Yayıyor
Ordo Militaris Catholicus Adlı Organizasyon Haçlı İdeoloji Yayıyor

Ordo Militaris Catholicus Adlı Organizasyon Haçlı İdeoloji Yayıyor

Ordo Militaris Catholicus adlı ABD merkezli organizasyon, haçlı ideolojisiyle silah ve muharebe eğitimleri veriyor.

24 Mart 2019 Pazar 10:49A+A-

Müslümanlarla savaşan bir haçlı fotoğrafıyla mesaj yayınlayan Ordo Militaris, “Terörizm çağında Roma Katolik savaşçılarının ayak izlerini takip edin” sözleriyle Hıristiyanları mücadeleye çağırıyor.

Sosyal medyada ortaya çıkan İslamofobik ve ırkçı gruplar, Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde yaşanan terör saldırılarının benzerlerinin kapıda olduğu yönündeki endişeleri artırıyor. Bu gruplardan birisi olan ABD merkezli Ordo Militaris Catholicus adlı grup, kendisini uluslararası güvenlik ve savunma girişimi olarak tanıtarak, haçlı ideolojisiyle yönlendirdiği kitlelere silah ve muharebe eğitimleri veriyor. Bünyesinde dernek, şirket ve radyolar barındıran organizasyonun Twitter hesabından, “Hıristiyan! Ordo Militaris ile modern zamanın haçlısı ol. Şimdi kayıt ol ve muharebe eğitimine başla” ifadeleriyle adeta yeni bir haçlı ordusu kurulması çağrısı yapılıyor.

“HAÇLILARIN İZİNİ TAKİP ET”

2016 yılında kurulan organizasyon sürekli olarak tehdit olarak gördüğü Avrupa ve Amerika’daki Müslüman ve azınlıkların işlediği suçlar üzerinden İslamofobik nefret söylemini yayıyor. Müslümanlarla savaşan bir haçlı fotoğrafıyla mesaj yayınlayan Ordo Militaris, “Terör ve terörizm çağında Roma Katolik savaşçılarının ayak izlerini takip edin” diyerek Hıristiyanları mücadeleye çağırıyor.

 

1-110.jpg

OSMANLI VURGUSU

Haçlı sancağının görseliyle beraber sosyal medya adresinden Christchurch saldırısına yorum yapan Ordo Militaris, “Yeni Zelanda saldırısının ardından ana akım medya Katolik tarihini karalamaya çalışıyor. Katolik kahramanlığının simgesi haçlı ordusunun sancağını gösterin” ifadelerini kullandı. Sık sık Haçlı seferlerini düzenleyen kral ve şövalyeleri kutsayan paylaşımlarda bulunan Ordo Militaris’in Osmanlı donanmasının haçlılara karşı ilk büyük yenilgisi İnebahtı Deniz Muharebesi’nde Haçlı ordusunun kullandığı sancağın satışını yapması da dikkat çekti.

 

2-146.jpg

SAVAŞMAYA GÖNDERİYOR

ABD’de Ordo Militaris Inc. adlı özel askeri şirketi de bulunan organizasyon, savaş eğitimleri veriyor. Gönüllü Hıristiyanlara temel muharebe ve dövüş eğitimi veren organizasyon haçlı şövalyeleri gibi yemin ederek eğitimleri alabiliyor. ABD’de legal bir organizasyon olarak faaliyetlerine devam eden Ordo Militaris, 2017 yılından itibaren FBI’ın onayıyla yetiştirdiği haçlıları DEAŞ’a karşı silahlı mücadeleye gönderdiğini iddia ediyor.

Yeni Şafak

 

HABERE YORUM KAT