1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ölen Bebeği Poşette Teslim Ettiler
Ölen Bebeği Poşette Teslim Ettiler

Ölen Bebeği Poşette Teslim Ettiler

Şanlıurfa'da yaşayan 5 aylık hamile Esra Al'ın bebeği karnında ölünce bebek, sezaryenle alındı. Yetkililer, bebeğin cesedini önce yeşil bir bez parçasına sardı, sonra da poşete koyup babayı verdi.

30 Ağustos 2010 Pazartesi 11:30A+A-

Şanlıurfa Yavuzselim Mahallesi'nde yaşayan beş aylık hamile Esra Al rahatsızlanınca eşi Şefik Al tarafından hastaneye getirildi. Hastanede üç gün kalan Esra Al taburcu edildikten birkaç saat sonra yeniden rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. İddialara göre, Esra Al'ın karnındaki bebeğin öldüğü saptandı bunun üzerine ölen bebek sezaryenle alındı.

Yine öne sürülene göre ölen bebek yeşil bir örtüye sarılıp poşete konulup baba Şefik Al'a teslim edildi. Şefik Al, hastane kapısı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bana bebeğimin öldüğü söylenip, cesedi de poşet içerisinde verdiler. Böyle sorumsuzluk olur mu?" dedi.

Yetkilileri göreve davet eden baba Al, "Ben şikayetçiyim, artık bu uygulamalar düzeltilsin. Bugün benim başıma gelen yarın başkasının da başına gelebilir. Başka hastaların çocukları, poşet içerisinde ellerine verilmesin" diye konuştu.

Anne Esra Al taburcu edilirken, ölen bebek toprağa verildi.

HABERE YORUM KAT