1. HABERLER

  2. HABER

  3. Oktay Ekşi'ye Çok Kötü Haber!
Oktay Ekşiye Çok Kötü Haber!

Oktay Ekşi'ye Çok Kötü Haber!

Başbakan Erdoğan'ın yazısındaki hakaretler dolayısıyla Oktay Ekşi'ye açtığı davadan sonra bakanlar da Ekşi hakkında dava açmaya hazırlanıyor.

02 Kasım 2010 Salı 00:15A+A-

''Az Demişiz'' başlıklı köşe yazısında, ''kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu'' gerekçesiyle yazıyı kaleme alan gazeteci Oktay Ekşi ve Hürriyet gazetesi aleyhinde Başbakan Erdoğan tarafından 100 bin TL manevi tazminat davası açılmıştı.

Oktay Ekşi'ye bir kötü haber de Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'tan geldi. Kavaf, Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay Ekşi'nin, "Analarını bile satan zihniyet..." şeklinde hükümet üyelerine yaptığı hakaretten dolayı bütün bakanların yargıya başvuracağını söyledi.

Gazetecilerin, Oktay Ekşi'nin hükümet üyelerine yönelik hakaret içeren yazısıyla ilgili sorularını cevaplandıran Bakan Kavaf, söz konusu yazıda kabul edilmesi mümkün olmayan ifadeler yer aldığını vurgulayarak tepki gösterdi: "Her konuda üslubun son derece seçici ve dikkatli olması gerekir. Bu, mazeret kabul edilemez bir ifade; keşke olmasaydı. Bütün bakan arkadaşların yargı başvurusu olacak."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum