1. HABERLER

  2. HABER

  3. Okmeydanı'nda Operasyon: 36 Gözaltı
Okmeydanında Operasyon: 36 Gözaltı

Okmeydanı'nda Operasyon: 36 Gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM ekipleri, çevik kuvvet polisinin de desteğiyle Okmeydanı'nda bulunan 3 ayrı adrese operasyon düzenledi.

10 Mayıs 2011 Salı 12:00A+A-

36 kişi gözaltına alındığı operasyonda Grup Yorum'un 3 elemanının da gözaltına alınanlar arasında olduğu belirtildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi hâkimi tarafından emri verilen operasyon geceyarısı, sabaha karşı Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Çevik kuvvet polisi de mahallenin girişinde güvenlik önlemi aldı.

İdil Kültür Merkezi, Haklar ve Özgürlükler Derneği ile Gençlik Dernekleri Federasyonu'na yapılan baskında İdil Kültür Merkezi'nden 9, Gençlik Dernekleri Federasyonu'ndan 22, Haklar ve Özgürlükler Derneği'nden 3 kişi gözaltına alındı. Ayrıca önceden belirlenen 2 evden de 2 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında müzik grubu Grup Yorum'un da 3 üyesinin bulunduğu öne sürüldü. Bunların Ali Aracı, Caner Bozkurt ve Ali Papur olduğu belirtildi.

DHKP-C'ye yönelik olduğu ifade edilen operasyonda gözaltına alınanların DHKP-C örgütü ile bağlantısı olduğu iddia ediliyor. Polis, söz konusu adreslerde saatlerce arama yaptı. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları sürüyor.

Okmeydanı'na gelen avukat Taylan Tanay, operasyonun gece başlatılmasını eleştirerek, "Bu operasyon hukuksuz bir operasyondur. Grup Yorum'un 3 üyesinin gözaltına alınması bunu gösteriyor. Bu kişilerin DHKP-C ile ne ilgisi olabilir?"diyerek operasyona tepki gösterdi.

HABERE YORUM KAT