1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LİBYA

  4. Oğlum Obama, Sen Olsan Ne Yapardın?
Oğlum Obama, Sen Olsan Ne Yapardın?

Oğlum Obama, Sen Olsan Ne Yapardın?

Batılı liderlere mektup gönderen Muammer Kaddafi, "oğlum" diye hitap ettiği ABD Başkanı Obama'ya sitem ederek yine el-Kaide’yi “öcü” olarak gösterdi.

19 Mart 2011 Cumartesi 14:40A+A-

El Cezire'nin haberine göre, Kaddafi, ABD Başkanı'na gönderdiği mektupta, "Oğlumuz Sayın Barack Hüseyin Obama'ya. Sana daha önce de söyledim. Allah korusun Libya ile ABD savaşa girse bile sen bizim oğlumuz olarak kalacaksın. Bizim gözümüzdeki resmin değişmeyecek. Senden aynı imajı korumanı istiyorum." ifadesini kullandı.

"SEN EL-KAİDE MİLİTANLARINA NE YAPARDIN?"

Libya halkının kendisiyle birlikte ölmeye hazır olduğunu belirten Kaddafi, isyancılara karşı sürdürdüğü silahlı mücadeleyi de savundu. Kaddafi, Obama'ya mesajında, "Eli silahlı El Kaide militanları senin ülkendeki şehirleri kontrol etseydi sen ne yapardın? Söyle ben de aynı yolu izleyeyim" dedi.

TEHDİT DOLU MESAJ

Kaddafi, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve İngiltere Başbakanı David Cameron'a gönderdiği ortak mektupta ise Batılı liderlerin Libya'ya müdahale etmeleri halinde "pişman" olacaklarını söyledi.

Kaddafi ayrıca, Libya'ya olası askeri harekat yolunu açan, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin önceki günkü kararının BM'nin temel sözleşmesini ihlal ettiğini" ifade etti.

Kaddafi'nin Batılı liderlere gönderdiği mektuplar, başkent Trablus'ta basın toplantısı düzenleyen Libya hükümet sözcüsü tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

HABERE YORUM KAT