1. HABERLER

  2. HABER

  3. Öcalan: “Silvan İçin Çok Çok Üzgünüm”
Öcalan: “Silvan İçin Çok Çok Üzgünüm”

Öcalan: “Silvan İçin Çok Çok Üzgünüm”

Abdullah Öcalan, Silvan’daki PKK saldırısında 13 askerin ve yedi örgüt mensubunun hayatını kaybetmesi il ilgili konuştu.

20 Temmuz 2011 Çarşamba 10:11A+A-

PKK lideri Abdullah Öcalan, Silvan’daki PKK saldırısında 13 askerin ve yedi örgüt mensubunun hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduğunu söyledi: Askeri ve gerillayı yakan aynı ateştir.

İmralı Cezaevi’nde bulunan PKK lideri Abdullah Öcalan, Silvan’da 13 asker ve PKK’lıların ölümünden dolayı “çok çok üzgün” olduğunu söyledi.

Öcalan’ın avukatlarından İbrahim Bilmez, önceki gün yaptıkları görüşme hakkında Taraf’a açıklamalarda bulundu. Pazartesi günü gerçekleşen görüşmede Silvan saldırısının ağırlıklı olarak ele alındığını belirten Bilmez şöyle konuştu:

“Sayın Öcalan Silvan’daki çatışmaya ilişkin çok üzgündü. ‘13 askerin ve PKK militanlarının ölümünden dolayı çok çok üzgünüm. Askeri ve gerillayı yakan ateş aynı ateştir. Silahlar tam anlamıyla susturulmazsa, adım atılmazsa, bu sorun çözülmezse çatışmalar ne yazık ki kaçınılmaz olur. Daha önce görüştüğüm devlet yetkilileri, yani heyet Silvan çatışmasından sonra 16 temmuz cumartesi günü gelip benimle görüştü’ diyerek bizi bilgilendirdi.”

Görüşmeye ilişkin detaylı açıklamaların daha önce olduğu gibi bir kaç gün içinde yayınlanması bekleniyor.

Hikmet Durgun / Taraf

HABERE YORUM KAT