1. HABERLER

  2. HABER

  3. Öcalan, Bölgede Gerilimi Tırmandırıyor
Öcalan, Bölgede Gerilimi Tırmandırıyor

Öcalan, Bölgede Gerilimi Tırmandırıyor

Hizbullah davasından tutuklu olanların tahliyesi üzerine PKK lideri Öcalan’dan gelen tehditler bölgede gerilimin artmasına yol açtı.

11 Ocak 2011 Salı 12:22A+A-

PKK lideri Abdullah Öcalan, Hizbullah davasından tutuklu olanların tahliyesiyle ilgili olarak "Evlerini kuşatıp nefes aldırmayın" çağrısında bulundu.

Diyarbakırlılara tehlikeli sonuçlara yol açabilecek bir çağrıda bulunan Öcalan, "Diyarbakır'da kimin nerede oturduğunu gösteren adresler elbette vardır, bunlar bulunabilir. Bunların yerini tespit etmek zor olmaz. Diyarbakırlılar bunları tek tek tespit edip, on binlerce kişiyle gidip evlerini kuşatmalı, nefes aldırmamalı" dedi.

Türkiye gündeminin en üst sıralarını meşgul eden Hizbullah tahliyelerine yönelik Öcalan'dan gelen tehdit dozu yüksek bu tepki Taraf gazetesinde yayınlandı. Hekim Sarı imzalı haberde Öcalan'ın bu sert uyarılarına karşı Hizbullah'ın itidal çizgisini koruyan kesim olacağını açıkladığı belirtildi.

Hizbullah davasından yargılananlara yakınlığıyla bilinen  internet sitesi olarak bilinen 'hüseynisevda' adlı sitede, "Herkesin de bildiği gibi Ergenekoncu 'Derin Dayıları' gaz vermesiyle, (birkaç sofiktir, bir tehditle dağılıp giderler) diyerek, Hizbullah camiasına çatışmayı dayatan Öcalan, hızını alamamış olacak ki adeta yeniden çatışma emri verdi. Kışkırtmalara rağmen yeni bir çatışmanın yaşanmaması için sürekli itidalli davranan ve 2003'ten beri tüm kışkırtma ve hakaretlere rağmen bu çizgisini koruyan Hizbullah'ın, yeni bir çatışmaya niyeti olmadığı bilinmesine ve kendisini toplumda cehalet, fakirlik ve ahlakî yozlaşmanın ortadan kaldırılmasına adadığını deklere etmesine rağmen, yine de itidal çizgisini koruyan kesim olması tüm kesimler için en hayırlı sonuç olacaktır." denildi.

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT

4 Yorum