1. HABERLER

  2. HABER

  3. O Dekandan Geri Adım
O Dekandan Geri Adım

O Dekandan Geri Adım

YÖK’ün ve Rektörlüğün hakkında inceleme başlattığı İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Göknur Aktay, üniversitede ikna odası olmadığını belirtti ve “Kılık-kıyafet özgürlüğünden yanayım” diyerek geri adım attı.

15 Ocak 2011 Cumartesi 04:20A+A-

Yeni Akit Gazetesinin haber yapmasının ardından YÖK'ün ve Rektörlüğün hakkında inceleme başlattığı Malatya İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Göknur Aktay, üniversitede ikna odası olmadığını belirtti ve "Kılık-kıyafet özgürlüğünden yanayım" diyerek geri adım attı.

Dekanın, sözkonusu haberin yayınlanmasının üzerinden 10 gün geçtikten sonra yaptığı yazılı açıklamada, "Yöneticiliğini yaptığım İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde kılık kıyafet yüzünden hiçbir öğrencimizin eğitimi engellenmemiştir. Bugüne kadar da bu yüzden disiplin soruşturması geçirip ceza almış bir öğrencimiz bulunmamaktadır" denildi. Toplumun gelenek ve göreneklerine aykırı olmadığı sürece kılık-kıyafet özgürlüğünden yana olduğunu söyleyen Prof. Aktay, ikna odalarını kabul etmezken, sınav güvenliği sebebiyle tutanak tuttuğunu belirtti.

YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT

1 Yorum