1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'Niçin İkide Bir Eylemsizlik Kararları Erteleniyor?'
Niçin İkide Bir Eylemsizlik Kararları Erteleniyor?

'Niçin İkide Bir Eylemsizlik Kararları Erteleniyor?'

Gelgitleri, çelişkili açıklamaları bol bir politikacı olan Kılıçdaroğlu’nun “çatışmalar” konusunda söyledikleri de kafa karışıklığının uzantısı.

18 Haziran 2011 Cumartesi 10:56A+A-

HAKSÖZ-HABER

Parti içinde kendisine yöneltilen tepkilerle başı ağrıyan Kılıçdaroğlu çelişkili açıklamalarını sürdürüyor. Dün basın mensuplarıyla bir araya gelen Kılıçdaroğlu'nun PKK ile görüşmeler ve çatışmaların sonlandırılmasına dair sözleri de aynı kafa karışıklığını birebir yansıtıyor. Bir yandan İmralı ile görüşülebilir, sorunun çöüzmü için adım atılacaksa neden olmasın mealinde sözler sarf eden Kılıçdroğlu bir yandan da hükümet eleştirisinden taviz vermeme havasında. Bu arada öyle bir söz sarfediyor ki, adeta çatışma sürsün, bitmesin arzusunda olduğunu hissediyorsunuz.

Şu sözlere dikkat: "…Artık siyasette yalana yer vermememiz lazım. Erdoğan gelecek, soracağız kendisine. O görüşmeler (İmralı) nedir? O görüşmelerde siz hangi pazarlıkları yaptınız, hangi sonuçlara ulaştınız? Niçin böyle ikide bir eylemsizlik kararları erteleniyor. Herhalde anlatacaklar bize."

Öcalan tarafından zaman zaman ilan edilen ve bilahare uzatılan eylemsizlik kararları ile ilgili Kılıçdaroğlu'nun tepkisi dikkat çekici. "Niçin böyle ikide bir eylemsizlik kararları erteleniyor?" sorusu adeta eylemsizlik kararlarının uzatılmasından, çatışma süreçlerinin ertelenmesinden rahatsızlık duyulduğunu hissettirmiyor mu?

İşte "İlk üç madde dışında kırmızı çizgimiz yok!" diyen Kılıçdaroğlu'nun sözleri:

Kılıçdaroğlu, dün bir gazetede "İmralı'yla görüşülebilir'' şeklindeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine şunları kaydetti: "Görüşmeler çok eski tarihten itibaren var. AKP hükümetinden önce de görüşmeler var. Ecevit hükümeti döneminde de İmralı ile görüşmeler yapıldı. Eğer bir ülkede var olan bir sorunun çözümü için bütün taraflarla görüşülecekse, 'hayır, böyle bir görüşme yapılmamalıdır' demeyi doğru bulmuyoruz. Doğrular bazen acı olabilir. Malum, bizim güzel bir atasözümüz var, 'doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar' diye. Biz onuncu köye de gideceğiz gerekirse. Artık siyasette yalana yer vermememiz lazım. Erdoğan gelecek, soracağız kendisine. O görüşmeler (İmralı) nedir? O görüşmelerde siz hangi pazarlıkları yaptınız, hangi sonuçlara ulaştınız? Niçin böyle ikide bir eylemsizlik kararları erteleniyor. Herhalde anlatacaklar bize."

HABERE YORUM KAT

3 Yorum