1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Necmettin Erbakan'a Af Yok!”
“Necmettin Erbakana Af Yok!”

“Necmettin Erbakan'a Af Yok!”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kamalak, Erbakan'ın cezasının kesinleştiğini ve bu yüzden ‘kayıp trilyon affı’ haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

16 Şubat 2011 Çarşamba 10:29A+A-

Meclis Genel Kurulu'nda hafta sonu kabul edilen 'torba kanun', Necmettin Erbakan'ın kayıp trilyon davasını gündeme getirdi.

Borçları yeniden yapılandıran düzenleme ile Erbakan'ın 12,5 milyonluk borcunun 1 milyon liraya düşeceği iddia ediliyordu.

Bu iddialara karşı çıkan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kamalak, "Sayın genel başkanımızın bu torba yasadan istifade etmesi mümkün değildir. Orada 'kesinleşmemiş hazine alacakları' deniyor. Sayın genel başkanımızla ilgili mahkeme kararı kesinleşti" şeklinde konuştu.

Yasadan Erbakan'ın yararlanacağı haberlerinin kasıtlı olarak çıkarıldığını iddia eden Kamalak, "Bunu iyi niyetle bağdaştırmak mümkün değil. Hele hele kamuoyunu aydınlatmakla görevli basının, bu tür haberleri manşete çıkarması isabetli olmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Kamalak, ocak ayı başında sol ayağındaki damar iltihabı enfeksiyonu nedeniyle hastanede tedavi altında alınan Erbakan'ın sağlık durumunun iyi olduğunu da söyledi.

NTV

HABERE YORUM KAT