1. HABERLER

  2. HABER

  3. NATO Füze Kalkan Protestolaru Devam Edecek
NATO Füze Kalkan Protestolaru Devam Edecek

NATO Füze Kalkan Protestolaru Devam Edecek

Özgür-Der, İHH ve Mazlumder 10 Kasım Çarşamba günü saat 13.00'te Taksim’de Galatasaray Lisesi önünde NATO Füze Kalkanı projesini protesto etmeye çağırıyorlar.

09 Kasım 2010 Salı 00:55A+A-

Özgür-Der'in dün Fatih'te gerçekleştirdiği ve Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığına uyarı mektubu gönderdiği eylemden sonra bir eylem de 10 Kasım Çarşamba günü yapılıyor. Başta Özgür-Der, İHH, Mazlumder, AKDAV, Akabe, Araştırma ve Kültür Vakfı, Hikmet Vakfı olmak üzere birçok İslami kuruluşun destek vereceği protesto eylemi Taksim'de İstiklal Caddesi üzerindeki Galatasaray Lisesi önünde yapılacak.

Saat 13.00'te başlayacak ve çok sayıda katılımın beklendiği protestoda, ABD'nin NATO aracılığıyla Türkiye'ye yerleştirmek istediği Füze Kalkanına karşı "NATO'ya da Füze Kalkanına da Hayır!" denilecek.

Bilindiği gibi ABD, İran ve Kuzey Kore'yi 'güvenlik tehdidi' olarak göstererek NATO bünyesinde bir füze kalkanı inşa etmek istiyor. Polonya ve Çek Cumhuriyeti'ne yerleştirilmesi planlanan füze kalkanının, Rusya'nın sert itirazı üzerine Türkiye'ye yerleştirilmesi kararlaştırılmıştı. Bu durum 19-20 Kasım tarihleri arasında Lizbon'da yapılacak NATO zirvesinde netleşecek.

Bir Protesto da Çorum'da

Çorum'da da Özgür-Der Çorum Şubesi, İlke-Der, Gül-Der ve Çorum Ehl-i Beyt Vakfı tarafından bir protesto eylemi gerçekleştirilecek. 10 Kasım Çarşamba günü 12.30'da başlayacak protesto Çorum Merkez PTT önünde yapılacak.

HAKSÖZ-HABER

Fatih'teki eylemden görüntüler:

HABERE YORUM KAT

7 Yorum