1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LÜBNAN

  4. Nasrallah’tan Filistinlilere ‘Nakba’ Kutlaması
Nasrallah’tan Filistinlilere ‘Nakba’ Kutlaması

Nasrallah’tan Filistinlilere ‘Nakba’ Kutlaması

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah Filistinlileri Nakba yürüyüşü sırasındaki cesaretlerinden dolayı kutladı.

16 Mayıs 2011 Pazartesi 11:59A+A-

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Filistinlilerin Nakba (felaket) olarak andığı ve İsrail'in kuruluş günü olan dün Lübnan, Suriye, Gazze'de düzenlenen gösteriler ve İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 15 civarında Filistinlinin hayatını kaybetmesi üzerine açıklama yaptı.

Iloubnan haber sitesinin haberine göre, Nasrallah, dün Suriye, Lübnan ve Mısır'dan işgal edilmiş Filistin topraklarına girmeye çalışan Filistinlilerin İsrail askerleri karşısındaki tutumunu 'büyük bir cesaret' olarak nitelendirdi.

Açıklamasında Nasrallah, "İsrail'in silahlı askerleri karşısında silahsız Filistinliler Suriye ve Lübnan sınırında yiğitçe direnmiştir" dedi.

Nasrallah, Filistinlilerin Nakba gününe uygun davrandıklarını ve kendi hakları olan, topraklarına dönme konusundaki kararlılıklarını ortaya koyduklarını söyledi. Filistinlilerin herhangi bir yere yerleştirilmesinden korkmaması gerektiğini de belirten Nasrallah, "Çünkü sizin ana kararınız kendi topraklarınıza dönmektir. Siz ne pahasına, kaç cana mal olursa olsun, kendi topraklarını özgürleştirmek için sonuna kadar mücadele edeceksiniz" ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum