1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Nablus’ta İsrailli Aileden 5 Kişi Öldürüldü
Nablus’ta İsrailli Aileden 5 Kişi Öldürüldü

Nablus’ta İsrailli Aileden 5 Kişi Öldürüldü

Batı Yaka’nın Nablus şehri toprakları üzerinde kurulan gayrimeşru Yahudi yerleşkesi Itamar’da aynı aileden beş kişinin kimliği belirsiz kişi veya kişilerin bıçaklı saldırısı sonucu öldürüldükleri bildirildi.

12 Mart 2011 Cumartesi 11:58A+A-

Siyonist medya kaynakları, Filistinlilerin sızdıkları yerleşkede girdikleri evde aynı aileden beş kişiyi bıçakla öldürdüklerini öne sürdü. Öldürülenler arasında çocukların da olduğu iddia edildi.

İşgal radyosu verdiği haberde öldürülen beş kişinin aynı aileden olduklarını belirterek, saldırıyı düzenleyenlerin kaçmayı başardıklarını ve şimdiye kadar hiçbir Filistinli örgütün de olayı üstlenmediğini ifade etti.

Diğer taraftan olayın duyulması üzerine bölgeyi kordon altına alan işgal ordusunun, eylemcileri yakalamak için helikopterlerin de yardımıyla geniş çaplı arama çalışması yaptığı belirtildi.

Bu saldırının, sürekli etraftaki Filistin köylerine saldıran gaspçıların Pazartesi günü (7 Mart) Kaska köyünü basıp Filistinleri taramaları ve 10 kişiyi yaramalarından sonra olması dikkat çekti.

Gelişmeler hakkında bilgi veren Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal ordusunun olayın akabinde Nablus şehrinin giriş ve çıkışlarını tuttuğunu, eylemi yapanların izini bulmak için geniş çaplı aramalar başlattığını ve geçiş noktalarında kimlik kontrolü yaptığını ifade etti.

Muhabir devamla, Nablus'un köylerine de giren işgal askerlerinin evleri teker teker aradıklarını, bazı evlerin damlarını karakol haline getirdiklerini ve köylerde çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldıklarını söyledi.

 


 

BİR SİYONİST ASKER KAYIP

Öte yandan Siyonist işgal ordusu dün yaptığı açıklamada, Pazartesi gününden beri bir askerinin kayıp olduğunu belirtti.  

Olaydan ancak beş gün sonra bir açıklama yapan işgal ordusu şöyle dedi: "Siyonist askerle birliği arasındaki iletişim geçen Pazartesi gününden beri kesilmiştir. Askeri bulmak için ordu çalışmalarını etraflıca ve gizli bir şekilde sürdürüyor. Askerin kaybolma nedeniyle ilgili soruşturma çok boyutlu olarak devam ediyor."

Siyonist gazetelerden Yediot Aharanot'un internet sitesinde verdiği habere göre, kaybolan onbaşı Dan Bogdan Shirokov en son Pazartesi günü (07 Mart) Tel Aviv'deki ana duraklardan birinde Beit Shemesh'e gitmek üzere otobüse binerken görüldü ve daha sonra kendisinden bir daha haber alınamadı.

İşgal ordusu askerlerinden birinin kaybolduğunu beş gün sonra açıklarken, Siyonist güvenlik kaynakları Fetih yönetimiyle işgal rejimindeki kaynaklara dayanarak verdikleri bilgide, Hamas'a bağlı hücrelerin esir takasında daha etkin olmak için Batı Yaka'da Siyonist askerleri kaçırıp muhafaza etme gücüne sahip olduğunu ifade etmişti.

Siyonist kaynaklar Fetih'e bağlı güçlerin bu amaç için çalışan beş Hamas hücresini etkisiz hale getirdiğini de belirtmişti.

HABERE YORUM KAT