1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. MUŞ

  4. Muş’tan Kudüs Direnişine Destek Eylemi
Muş’tan Kudüs Direnişine Destek Eylemi

Muş’tan Kudüs Direnişine Destek Eylemi

Muş’ta bulunan STKların çağrısı ile Muş halkı Kudüs direnişine destek eylemi düzenledi.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 00:20A+A-

Basın Açıklamasının Tam Metni:

ABD’NİN TELAVİVDEKİ BÜYÜKELÇİLİĞİNİ KUDÜS’E TAŞIMA KARARINI TANIMIYORUZ!

KAHROLSUN SİYONİST İSRAİL! KAHROLSUN ABD! KAHROLSUN İŞBİRLİKÇİ ZALİMLER!

15 Mayıs 1948 tarihi özel olarak Filistinliler için genel olarak tüm Müslümanlar için istisnai bir gündür. 15 Mayıs sözde İsrail devletinin kurulduğu ve Filistinlilerin çilesinin başladığı gündür. Bugün de günlerden 15 Mayıs ve bizler İsrail’i lanetlemek, Filistin’e destek olmak için burada toplanmış bulunuyoruz.

İnsanlık tarihinin en çok gadre uğramış coğrafyası olan Filistin yeni işgal, saldırı ve katliamlarla karşı karşıya. 1917’deki işgal ile başlamış olan süreç 1948’den sonra bugün yeni bir boyuta taşınmış durumda.

ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını ve topraklarının işgalini protesto eden Filistinlilere en-Nekbe gününde yapılan saldırılar sonucunda onlarca Filistinli şehit olmuş, yüzlerce Filistinli de yaralanmış durumda. Bu hunharca saldırılar endişe verici boyutları aşmış bulunmakta. Yapılan saldırı ve katliamların devam edeceği görülüyor.

Gerçek mermilerle Filistinliler üzerine ateş açan ve Gazze’yi kan gölüne çeviren İsrailli askerler, insansız hava araçlarıyla da Filistinlilere gaz yağdırmakta.

Yüz yıllardır bu topraklarda yaşayan ve kendi topraklarını savunan masum halka yönelik bu saldırılar Siyonistlerin ve destekçilerinin çirkef yüzünü bir kez daha göstermiştir. Olaylar karşısında dünyanın ciddi bir tepki gösterdiği söylenemez.

Küresel boyutta teröre hamilik yapan ABD’nin aldığı büyükelçilik kararına İslam dünyasından büyük tepki gelirken somut adımların atılmaması ABD ve İsrail’in elini güçlendirmektedir. Halklarının duyarlılıklarına rağmen satılmış kimi kukla yönetimlerin İsrail ve ABD ile işbirliği yapmaları bu katliamların daha rahat gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bu çerçevede İsrail ve ABD kadar Mısır, BAE ve Suud yönetimlerinin de eli Filistinlilerin kanına bulanmış durumdadır. Artık İsrail ve ABD kadar bu işbirlikçi diktatör yönetimlerden de hesap sorulması gerekmektedir.

Bugün İslam dünyasına, insanlık onurunu ve vicdanını yitirmemiş olan tüm insanlara büyük görevler düşmektedir. Yaşanan bu insanlık dışı duruma karşı daha ileri adımların atılması gerekmektedir.

Siyonist İsrail şımarıklığının, azgınlığının ve eli kanlı oluşunun gereğini yapmaktadır.

Aklı başında olan hiçbir insan İsrail’den vicdan ve merhamet beklemez.

Aklı başında olan hiçbir insan İsrail, ABD, NATO, BM ve bunların işbirlikçilerinden barış ve adalet beklemez.

İsrail sözden anlamaz, İsrail ancak güçten anlar.

İnsan onuru taşımak hele hele Müslüman olmak duyarlı olmak demektir. Müslüman insan, zulüm ve haksızlık karşısında sessiz kalmayan insan demektir. Öyleyse ABD’nin, İsrail’in ve işbirlikçi yönetimlerin bölgedeki şeytani icraatlarına dur demek hepimizin görevidir.

Dün Haçlı saldırılarına karşı nasıl İmadeddinZengiler, Selahaddin Eyyubiler çıkardıysak bugün de yeni İmadeddinler, Selahaddinler çıkarabiliriz, çıkarmalıyız da… Tüm insanları Filistin topraklarına ve Filistin halkına sahip çıkmaya davet ediyoruz. Filistin halkı yalnız değildir!

Alemlerin rabbine hamdolsun ki biz Peygamberler şehri Kudüs’ün Peygamber katili İsrail işgalinden kurtulacağına inanıyoruz.

Alemlerin rabbine hamdolsun ki Biz İslam ümmetinin yeniden biraraya gelerek direneceğine ve zalimlerin oyunlarını başlarına geçireceğine inanıyoruz.

Gün, Hz. Peygamber’in, Hz. Ömer’in ve Selahaddin’in emanetine birlikte sahip çıkma günüdür!

Buradan deklare ediyoruz ki; İsrail bir terör örgütüdür.

ABD, NATO, BM ve bunların kukla işbirlikçileri İsrail’in işlediği bütün cinayet ve zulümlere ortaktırlar.

Buradan Muş halkı olarak ilan ediyoruz: Filistin halkının uğramış olduğu insanlık dışı katliamlara sessiz kalmayacağız! Kudüs asla Siyonist İsrail’in başkenti olmayacak! Buna müsaade etmeyeceğiz.

Filistin meselesi sadece Filistinlilerin ya da sadece Arapların değil, tüm ümmetin ve insanlığın meselesidir.

Filistinli kardeşlerimizin hak ve özgürlükleri için kesintisiz mücadele etmek boynumuzun borcudur.

Bizler ta en başından ve her daim Filistin davasının savunucusu ve takipçisi olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu nedenle tüm gücümüzle Kudüs için meydanlardayız.

Bir yumruk gibi, bir çığlık gibi alanlardayız, ayaktayız.

Filistin direnecek!

Ümmet mücadele edecek!

Filistin Kazanacak!

İnsanlık Kazanacak!

Tüm kamu oyuna saygıyla duyurulur…

mus-20180515-01.jpg

mus-20180515-02.jpg

mus-20180515-03.jpg

mus-20180515-04.jpg

mus-20180515-05.jpg

mus-20180515-06.jpg

HABERE YORUM KAT