1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Mustafa Varank'tan Kemal Kılıçdaroğlu'na: Faşist
Mustafa Varank'tan Kemal Kılıçdaroğlu'na: Faşist

Mustafa Varank'tan Kemal Kılıçdaroğlu'na: Faşist

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, konuşması sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öğretmenlere yönelik yaptığı açıklamayı hatırlatarak "faşist" nitelendirmesinde bulundu.

12 Aralık 2020 Cumartesi 12:08A+A-

HAKSÖZ HABER

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TBMM Genel Kurulunda bakanlığının 2021 yılı bütçesini sunarken yapılan icraatlara karşı çıkan muhalefeti hedef aldı. 

Bakan Varank konuşmasında şu ifadeleri kullandı,

"Üretim yapmanın, istihdamın oluşturmanın ne kadar zorlu ve fedakarlık isteyen bir iş olduğundan haberiniz yok. Eğer olsaydı bizim yaptığımız gibi ülkemizde katma değer ve istihdam oluşturan yerli ya da yabancı fark etmez, her yatırımcıyı koruyup kollardınız. Ama siz türlü çarpıtmalarla “Yok şu ülke, yok bu ülke.” diyerek hem ülkenin hem Meclisin gündemini meşgul ediyor, bu ülkenin enerjisinden çalıyorsunuz. İdeolojik saiklerle sermaye düşmanlığı yapan siyasi grupların dünyanın her yerinde olduğunu görebiliriz. Ama ırkına, diline, dinine, kimliğine göre sürekli sermaye faşistliği yapan bir siyasi anlayış maalesef bir tek Türkiye’de mevcut. Ama bu normal eğer ortada “Bize oy veriyorsanız öğretmensiniz ama Cumhur İttifakı’na oy veriyorsanız öğretmen değilsiniz” diyen faşist bir genel başkan varsa bu tavır normal."

CHP sıralarında hareketlilik ve sataşmalar artınca Varank,

"Hiç merak etmeyin, biz size karşı idmanlıyız. Buradan başörtülüleri attığınız zamanlar aklınıza geldi herhâlde." dedi.

HABERE YORUM KAT

5 Yorum