1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Muş'ta “Müslüman Kardeşlerin Doğuşu” Değerlendirildi
Muş'ta “Müslüman Kardeşlerin Doğuşu” Değerlendirildi

Muş'ta “Müslüman Kardeşlerin Doğuşu” Değerlendirildi

14 Şubat 2015 Cumartesi günü Muş Özgür-Der’de OkuYorum etkinlikleri çerçevesinde Ekin Yayınların’dan çıkan “Müslüman Kardeşlerin Doğuşu” adlı kitap değerlendirildi.

14 Şubat 2015 Cumartesi 23:20A+A-

Programın moderatörlüğünü yapan Çelebi Kartal, Müslüman Kardeşler hareketinin tüm dünya Müslümanları üzerinde az ya da çok etkisinden, Müslüman Kardeşler hareketinin kurucusu Hasan el-Benna’nın kişiliğinden ve dava bilincinden söz etti. Benna’nın okul, cami, kahvehane vs. nerede imkân bulursa İslam’ı anlattığını, davet ve cihat bilincine sahip olduğunu ve teşkilatındaki bireyleri de bu yönde bilinçlendirdiğini ve bu çabalarının şehadet ile taçlandığını ifade etti.

Her hareketi değerlendirirken olduğu gibi Müslüman Kardeşleri de değerlendirirken onların içinde bulunduğu zaman ve ortamı dikkate almak gerektiğini belirten Çelebi, Müslüman Kardeşler’in her mensubuna İslami çabası doğrultusunda isimler verdiğini, bu tür manevi seviyelerin cemaat üyeleri üzerinde olumlu etki yaptığını ifade etti.

Said Havva’nın “50. Yılında Müslüman Kardeşler Hareketi” adlı kitaptan değerlendirmelerin de yer aldığı programda, dinleyiciler de bu hareket ile Türkiye’deki İslami çevreleri kıyaslayarak katkıda bulundular.

HABERE YORUM KAT