1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Musallam'dan Hristiyanlara çağrı: Müslümanlara destek olmak için oraya gidin
Musallam'dan Hristiyanlara çağrı: Müslümanlara destek olmak için oraya gidin

Musallam'dan Hristiyanlara çağrı: Müslümanlara destek olmak için oraya gidin

​​​​​​​Hristiyan din adamı Manuel Musallam, Doğu Kudüs'te yaşananlarla ilgili olarak Filistinli Hristiyanlara çağrıda bulundu.

10 Mayıs 2021 Pazartesi 22:51A+A-

Siyonist İsrail'in Mescid-i Aksa baskınlarının ardından açıklama yapan Filistin'deki Hristiyan din adamı Manuel Musallam, Filistinli Hristiyanlara, Doğu Kudüs'e gitmeleri çağrısında bulundu.

Kudüs'te Adalet ve Barış için Dünya Halk Meclisi Başkanı Peder Musallam (83), "Savaş zamanı halkının yanında olmayanın, barış günlerinde aralarında bulunmaya hakkı yoktur" başlığıyla yayımladığı mesajında, "Kişisel bir inisiyatifle, saygıdeğer din adamlarına, patriklere, piskoposlara ve rahiplere, büyük küçük hepsine Mescid-i Aksa'ya gitmeleri çağrısında bulunuyorum." ifadelerini kullandı.

"Bugün zayıf olursak Theodor Herzl'in dediği gibi Mescid-i Aksa yıkılacak"

Bugün Müslümanlara "hepsinin tek bir kaderi ve tek bir medeniyeti olduğu, bu kutsal topraklarda tek bir insan oldukları ve oradaki insanı savundukları" mesajı verdiklerini kaydeden Musallam, "Bugün zayıf olursak Theodor Herzl'in dediği gibi Mescid-i Aksa yıkılacak." ifadelerine yer verdi.

Musallam, şunları kaydetti:

"Hristiyan din adamları halkınızın, mazlumların, fakirlerin, ezilenlerin yanında durun. Çünkü kilise, mazlumların, ezilenlerin, zayıfların kilisesidir. Hristiyanlar, Mescid-i Aksa'nın kapısı önünde set oluşturup Siyonistlere orayı kapatır ve Aksa'ya ayak basmalarını engellerlerse sahip oldukları kimliğin hakkını vermiş olurlar."

HABERE YORUM KAT