1. HABERLER

  2. HABER

  3. Murat Karayılan'dan Türkiye'ye Tehdit
Murat Karayılandan Türkiyeye Tehdit

Murat Karayılan'dan Türkiye'ye Tehdit

Murat Karayılan, savaşa hazır olduklarını ve karar vermeleri durumunda Türkiye'yi alt-üst edecekleri tehdidinde bulundu.

17 Ağustos 2011 Çarşamba 18:50A+A-

PKK örgütünün haber ajansı Fırat Haber Ajansına açıklama yapan Murat Karayılan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına karşılık, güçlerinin sadece yüzde 5'ini harekete geçirdiklerini iddia etti.

Karayılan, "Eğer biz savaş gücümüzün önünü açar, resmi savaş karar ve talimatını verirsek, Türkiye'yi alt-üst ederler. Başbakan kendisini kaybetmemelidir. Bizi tehdit ederek, askeri güçleri bizim üzerimize çekmek istiyor. Türk devletinin bizi vurmak için özel kuvvet elemanlarını Ranya'ya, şuraya-buraya gönderdiğini iyi biliyoruz." açıklamasını yaptı. Karayılan, Öcalan'dan da üç haftadır haber alamadıklarını belirterek, şunları ifade etti: "Eğer Önderliğimize herhangi bir şey olursa o zaman Türkiye'de bir tek lider bile kalmaz. Bu durumda herkes çok pişmanlık yaşar."

Irak, Türkiye ve İran'ın Kandil'i Kandil olmaktan çıkarmak için oturup anlaştıklarını iddia eden Karayılan, "Karayılan'ı tutukladık diyorlar. Açık ki yapılan bazı teşebbüslerden sonuç almamışlardır. Artık Kürt halkı kimseye karşı boyun eğmeyecektir. Bu hareketin yönetimi olarak; ben de bu hareketin yönetimindeki diğer arkadaşlar da mücadele içinde ölebiliriz. Eğer önderliğimizle bu hafta görüşme olmazsa biz bu durumu daha farklı ele almak durumunda kalacağız. Birincisi, önderliğimizin sağlığı hakkında bilgi sahibi değiliz. İkincisi biz bunu bir savaş ilanı gibi ele almak durumundayız. Artık ona göre Kürdistan halkı, demokratlar, yurtseverler, barıştan yana olan herkes devreye girmelidirler. Çünkü durum artık çok ciddi bir aşamaya gelmiş bulunuyor." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, 'Ramazan ayının hatırı için şu anda bir şey yapmıyoruz, Ramazan ayından sonra göreceklerdir. Sadece PKK değil PKK ile arasına mesafe koymayanlar da ağır bedeller ödeyeceklerdir' açıklamasına da değinen Karayılan, "Bu çok ciddi bir tehdittir. Tansu Çiller de '93 yılında 'PKK'ya yardım edenlerin listesi cebimdedir' dedi ve ardından birçok Kürt işverenleri tek tek faili meçhul bir şekilde öldüler." ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT