1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Mülteciler Türkiye'de Kalsın"
"Mülteciler Türkiye'de Kalsın"

"Mülteciler Türkiye'de Kalsın"

Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande, mültecilerin Suriye'deki savaş bitene kadar Türkiye'de kalması ve ihtiyaçlarının karşılanması için AB liderlerine çağrıda bulundu.

18 Eylül 2015 Cuma 13:00A+A-

İtalya Başbakanı Matteo Renzi ile Modena'da görüşen Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande, görüşme sonrası basın toplantısında Avrupa'daki mülteci kriziyle ilgili açıklamalarda bulundu. Hollande, Avrupa Birliği'nin mülteci krizini çözmek için Türkiye ile ortak çalışma yürütmek zorunda olduğunu söyledi. Hollande, "Mültecilerin Türkiye'de kalmasını sağlamak için Suriye'deki kriz çözülene dek mültecilerin Türkiye'deki ihtiyaçlarının karşılanması çalışabilmeleri için Türkiye ile çalışmak zorundayız" açıklamasını yaptı. 

Hollande Renzi ile görüşmesi öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüşmüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Erdoğan ve Hollande'ın görüşme sırasında, yasadışı göç ve Suriyeli sığınmacılara ilişkin konular da dahil olmak üzere, bölgesel sorunlarla alakalı olarak yakın temas içinde olma konusunda mutabık kaldıklarını belirtti. 

Kaynak: AFP, AA

HABERE YORUM KAT