1. HABERLER

  2. HABER

  3. Müjde Ar'ın Açtığı Davada Dilipak'a Ceza
Müjde Arın Açtığı Davada Dilipaka Ceza

Müjde Ar'ın Açtığı Davada Dilipak'a Ceza

Abdurrahman Dilipak, Vakit'teki bir yazısında, Müjde Ar'a hakaret ettiği gerekçesiyle 105 gün hapis cezası aldı. Ceza, 3 bin 150 lira para cezasına çevrildi.

14 Aralık 2010 Salı 13:11A+A-

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında Abdurrahman Dilipak, hazır bulundu. Şikâyetçi Müjde Ar ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmada söz alan Dilipak, yazısında Ar'ı hedef almadığını ancak onun yazıyı kendi üzerine aldığını kaydetti.

Dilipak'ın avukatı Ali Pacci de davanın zamanında açılmadığı gerekçesiyle düşürülmesi gerektiğini söyledi. Müvvekilinin, Ar'a hakaret etmediğini belirten Ali Pacci, Abdurrahman Dilipak'ın beraatına karar verilmesini talep etti.

Mahkeme, Abdurrahman Dilipak'a Müjde Ar'ın şeref ve saygınlığına basın yolu ile sövdüğü gerekçesiyle önce 105 gün hapis cezası verdi. Mahkeme ardından bu cezayı 3 bin 150 lira para cezasına çevirdi. Ayrıca hükmün geri bırakılmasına kanaat getirdi.

Duruşma çıkışı konuşan Abdurrahman Dilipak, karara itiraz edeceklerini gerekirse AİHM'e gideceklerini belirtti. Dilipak, "Aileyi ve iffeti korumaya devam edeceğim" dedi.

AHLAKI BUNLAR MI ÖĞRETECEK?

Vakit yazarı Abdurrahman Dilipak, "Üzmez bu defa üzdü!" başlıklı köşe yazısında NTV'de o dönem yayımlanan "Haydi Gel Bizimle Ol" isimli program yapan Müjde Ar ile Aysun Kayacı hakkında şunları yazmıştı: "Müjde Ar bile Aysun Kayacı ile birlikte ahlak dersi vermeye kalkıyor... Bunlar 'pornocu' değil mi? Grup seks yapıp, ensest ilişkiye giren lolita takımından değiller sanki. Homoluğu, lezbiyenliği meşrulaştırmaya çalışanlar kendileri değil sanki."

HABERE YORUM KAT