1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Muharrem İnce Canlı Yayını Terk Etti!
Muharrem İnce Canlı Yayını Terk Etti!

Muharrem İnce Canlı Yayını Terk Etti!

CHP eski milletvekili Muharrem İnce, Haber Global'de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fetih konuşmasının verilmesi üzerine yayını terk etti.

30 Mayıs 2020 Cumartesi 05:04A+A-

CHP eski milletvekili Muharrem İnce, katıldığı televizyon programında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fetih konuşmasının verilmesi üzerine çıldırdı.

CHP'li İnce, "Ben konuşuyorum burada. 35 televizyon onu veriyor zaten. Acilen beni kesip ona bağlıyorsunuz. Ben bir daha sizin kanalınıza gelmeyeceğim. 35 televizyonda Erdoğan konuşuyor. Erdoğan bu memleketin kurucusu değil, sahibi değil" şeklindeki ifadelerle canlı yayını terk etti.

Haber Global'de ekranlara gelen 'Neden?' isimli programın moderatörü Senem Toluay Ilgaz, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, "Sayın Muharrem İnce, Fetih kutlamasında Cumhurbaşkanı'nın konuşmasına dönmemizden sonra yayını terk etti. Üzüldüğümü bilin yeter" dedi.

Fahrettin Altun’dan Muharrem İnce’nin açıklamalarına tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, CHP'li Muharrem İnce'nin yayındaki mesnetsiz açıklamalarına tepki gösterdi.

"Sayın Muharrem İnce'nin, bu akşam bir televizyon kanalında katıldığı programın Sayın Cumhurbaşkanımızın Fetih programında konuşma yaptığı dakikalara denk gelmesi üzerine yarıda kesilmesiyle ilgili sarf ettiği sözlere üzüntüyle şahit olduk.

Sayın İnce'nin, özel bir televizyon kanalının tamamen kendi hür iradesiyle belirlediği yayın tercihleri üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez.

Türkiye Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren her bir medya kuruluşu özgürce görüşlerini ve yayın tercihlerini yansıtmakta, yasal çerçeve içerisinde faaliyetlerine bir kısıtlama olmaksızın devam edebilmektedir. Sayın İnce'nin bu tavrı medya camiamıza da iftira mahiyeti taşımaktadır.

Her hadiseyi fırsat bilip hasmane bir tutumla Cumhurbaşkanımızın şahsına yönelik bir hakaret, iftira ve karalama furyası başlatmaya çalışan bu zihniyetin iflah olmaz saldırılarının son bulmasını temenni ediyoruz."

 

HABERE YORUM KAT

3 Yorum