1. HABERLER

  2. HABER

  3. Muharrem Balcı Yeşilay’ın Genel Başkanı Oldu
Muharrem Balcı Yeşilay’ın Genel Başkanı Oldu

Muharrem Balcı Yeşilay’ın Genel Başkanı Oldu

Yeşilay'ın 68. Olağan Genel Kurulu yüksek bir katılım ile yapıldı. Genel Başkanlığa Av. Muharrem BALCI getirildi.

15 Ekim 2010 Cuma 13:19A+A-

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanlığı 68. Olağan Genel Kurulu yüksek bir katılım ile yapıldı. Genel Başkanlığa Av. Muharrem BALCI, Genel başkan yardımcılıklarına Prof. Dr. Haydar SUR, Prof. Dr. Sefa SAYGILI, Genel Sekreterliğe Prof. Dr. İbrahim KELEŞ, Genel Sekreter Yardımcılıklarına Ecz.Yusuf KÜRKÇÜOĞLU, Dr. Levent SARAÇ ve Onursal Başkanlığa Necati ÖZFATURA oybirliği ile seçildi.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti 68. Olağan Genel Kurulu, Yeşilay Cemiyeti'nin İstanbul Cağaloğlundaki Genel Merkezinde yapıldı. Yüksek bir katılımın gözlendiği genel kurulda Genel BaşkanlığaAv. Muharrem BALCI, Genel başkan yardımcılıklarına Prof. Dr. Haydar SUR, Prof. Dr. Sefa SAYGILI, Genel Sekreterliğe Prof. Dr. İbrahim KELEŞ, Genel Saymanlığa Mali Müşavir Bayram KARACAN ve Onursal Başkanlığa Necati ÖZFATURA oybirliği ile seçildi. Diğer üyeliklere ise, Prof. Dr. Cahit BABUNA, Doç. Dr. Vehbi ALTUNÇUL, Ecz. Tuba DURGUT, Yük. Müh. Abdullah ÇELİK ve M. Sırrı ARVAS oybirliği ile seçildi.

Denetim kurulu başkanlığına Yeminli Mali Müşavir Tayyip YAŞAR, Av. Osman B. DURSUN ve Av. Burçin AYDOĞDU oybirliği ile seçildi.

Haysiyet Divanı üyeliklerine ise, Prof. Dr. İbrahim BALCIOĞLU, Prof. Dr. Ahmet ŞİMŞİRGİL ve Ahmet MIZRAK oybirliği ile seçildi.

Genel Kurula katılan TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Cevdet ERDÖL, ilgilileri kutlayarak "Yeşilay'ın mücadele sahası fert ve toplum sağlığını bozan, suç oranlarını artıran madde ve eylemlere karşı olduğundan, çocuklarımız, gençlerimiz ve geleceğimiz için, herkesin katkıda bulunması gereken bir kurumdur" dedi.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı olarak ilk açıklamasını yapan Av. Muharrem BALCI, "Bir asırdan beri madde bağımlılığı ile mücadele eden, Anayasamıza 58. maddenin girmesinde önemli katkıları olan, Dumansız Hava Sahasına yaptığı katkılardan dolayı yasamızın benimsenmesine, desteklenmesine önemli ölçüde yardımcı olan, tertemiz, pırıl pırıl mazisi ile her kesimin sempati ile baktığı, saygı duyduğu, 1 asırlık bir kuruma genel başkan seçilmem benim için bir onurdur. Bu önemli vazifeyi, yetkili kurullarımızdaki arkadaşlarımızla başarılı bir şekilde yürütmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Buraya yıllarca emek vermiş, zaman ve enerji harcamış, herhangi bir karşılık beklemeden koşturmuş olan gönüllülerimize, benden önceki genel başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum."

Genel Başkan BALCI, Yeşilay'ın kurumsallaşma çalışmasına hız vereceklerini ifade ederek şöyle dedi:"Doğru ve faydalı projelerin kaynak problemi olmaz. İnsanlarımız, kurumlarımız elbette ülkemizin en önemli vazifelerinden birini yapan Yeşilay'a seve seve destek olacaklardır. Bu noktada bütün dostlarımızı, çevremizi bilgilendireceğiz. Biz sorunların iletişim ve uzlaşma kültürüyle çözüleceğine inanıyoruz. Sağlıklı ilgi ve yaklaşım ve empati ile yapılan çalışmalar başarıya ulaşır. Bizim birinci derecede gündem maddelerimiz 'Aile İçi Sağlıklı İletişim' ile 'kamu ve özel kurumların Yeşilay'ımızın misyonuna uyarlı çalışmalara katkıları' olacaktır. Bu noktadaki sıkıntıları iyi biliyoruz."

Uzun bir konuşma yapan BALCI, sözlerine şöyle devam etti. "Biz proje üreten, hizmet üreten, bilinç üreten, kamu yararına, yarı resmi bir sivil toplum örgütüyüz. Gönüllülük esasına dayalı profesyonel bir yapı ile başarılı olacağımıza inanıyoruz. Üretilen projeleri "komisyona havale" tarzında değil, bizzat sıcaklığını yitirmeden, üzerinde çalışarak olgunlaştıracağız."

Av. Balcı: "Yeşilay olarak sağlıklı yaşama kültürünü aşılayan ve doğru yaşam tarzının bu olduğunu, bilimsel veriler ve modern ülkelerdeki örnekleriyle sunan kurum olacağız. Dünya Sağlık Örgütü ile irtibat halinde ve eş zamanlı kampanyalar başlatacağız. Yeşilay başarılı olursa dolaylı olarak ahlakî çöküntünün giderilmesine katkıda bulunmuş olacağız. Yeni dönemde kapısını çalmayacağımız özel ve kamu kuruluşu kalmayacak. Kurullardaki arkadaşlarımın, üstatlarımın bu yöndeki enerjileri ve heyecanları, dostlarımızın ilgileri ve katkıları çalışma esaslarımızın en önemli destekleri olacaktır" dedi.

Yeşilay'ın imaj çalışmalarında da yenilikler yapacaklarını vurgulayan BALCI alkışlar arasında yeni koltuğuna oturdu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum